Výstavu na vernisáži uvedla Irena Petrášková, učitelka výtvarné výchovy na obou základních školách. K vidění je pestrá škála barevných obrazů, sošky vyrobené kašírováním, různé koláže, kresby tuží a další menší či větší dílka. K nesporným zajímavostem se řadí plastiky vytvořené technikou kašírování.
Návštěvníkovu pozornost na první pohled upoutá reliéfní plastika nazvaná Zrození člověka?!, jejímiž autory jsou žáci 9. B třídy ZŠ Marušky Kudeříkové, Eva Koželuhová, Veronika Kustvánová, Lea Szwedová, Lenka Dvořáková, Ondřej Král a Robert Závada. Stejné uznání si zasluhuje dílo Kráska a zvíře, motivované stejnojmennou pohádkou, které je výsledkem kolektivní práce žáků sedmé třídy ze ZŠ Františka Hrubína.

Pochlubit se výtvory svých žáků může i učitelka třídy 5.A Lenka Kajfoszová a školní družina.

Letos se obě školy chtějí zapojit do mezinárodní soutěže dětské kresby a grafiky Krásná jako kvítka, kterou každoročně organizuje Základní škola Frýdecká. „Těší mě, že můžeme ukázat i širší veřejnosti výsledky činnosti našich dětí. Myslím si, že výstava má co nabídnout,“ konstatovala Daniela Kálová zástupkyně ředitele ZŠ Františka Hrubína.

Výstava potrvá do 7. února.