Z postupu se už v úterý v „punkrockovém“ kole v klubu Templ na Stodolní ulici v Ostravě radovali The Hydes z Brna. „Skupinu tvořili mladí kluci kolem dvacítky a už při příjezdu působili hodně příjemným a seriózním dojmem, což u mladých kapel je spíše řídký jev. Stejný přístup se pak odrážel v jejich muzice - zněly příjemné české písně se srozumitelnými texty s hodně barevnými aranžmá, a tak o vítězi nebylo nutné spekulovat,“ pochválil dalšího semifinalistu jeden z porotců Luděk Bajgar.

Havířovský Jazz club vyměnil hip–hop za hard rock a zjevně udělal dobře. Dokázal to zcela zaplněný klub, který přišel podpořit regionální kapely Periferic, Epikrux a Dissent. A ve stejném pořadí, v jakém nastoupily na pódium, i skončily v hlasování poroty. Z postupu do semifinále se tak raduje Periferic z Orlové. Zajímavé to bylo tentokrát i v klubu Garage v Ostravě-Martinově.

Dvě kapely z Frýdku-Místku, jejichž fanoušci totálně naplnili klub, vytvořili výbornou atmosféru. Porotu oslovilo zejména trojčlenné seskupení Nevermore and Kosmonaut. Z postupu se ale nakonec radovali Slepí křováci z Frýdku-Místku.

Čtvrté kolo soutěže Radegast Líheň proběhne v každém klubu v jiný den: v úterý 17. března se uskuteční v klubu Templ, o den později. v klubu Garage a ve čtvrtek 19. března pak v havířovském Jazz clubu. Templem bude znít punk rock v podání frýdeckého seskupení Parkinson, ostravských NoizzToy a TmZtm, kteří přijedou až z Čelákovic. Klub Garage čekají bigbítové žně pod taktovkou opavských Nekuř toho tygra, rakovnických Z davu a pražských Bank Holiday, a v Havířově se koná očekávané popfunkové kolo s ostravskými R.E.J., hranickými The Neoromatix a pražskými Real Groove. Pořadatelé věří, že i kapelám z větší dálky vytvoří ostravsko-havířovské publikum vřelou atmosféru. Vstup na koncert je bezplatný a začíná se v sedm hodin večer.

(bre)