Teprve v posledních dvou kolech se začaly v soutěži amatérských hudebníků Radegast Líheň prosazovat kapely ze severu Moravy. Ve čtvrtém se z postupu do semifinále radovaly hned dvě z možných tří.

Už v úterý se v punkrockovém kole v klubu Templ na Stodolní ulici utkali dva téměř domácí zástupci s jediným zástupcem Čech. Přesto se TmZtm z Čelákovic přesily nezalekli a pustili se do souboje s ostravskými NoizzToy a frýdeckými Parkinson bez obav, nakonec odešli s prázdnou. A nářez střídal nářez. „Bohužel tím už místy trpěla muzika. Na velikost klubu zvolili všichni přílišnou razanci a tak místy nebylo rozumět textům ani zpěvu. Sice to k punku patří, ale tentokrát z toho prostě těžili ti, kteří šetřili porotu,“ s úsměvem přiznával Luděk Bajgar z pořádající Viking agency. Z postupu se tak nakonec radovali frýdeckomístečtí Parkinson.

Také ve středu zvítězili v klubu Garage opavští Nekuř toho tygra s charismatickou zpěvačkou, která se stala jednoznačně nejvýraznější osobností celého večera.

Při čtvrtečním koncertu v havířovském Jazz clubu došlo poprvé k nepopulární situaci, kdy vystoupily jen dvě soutěžící kapely místo tradiční trojice. „Vždy se nám zatím podařilo po oznámení kapely, že nemůže přijet, zajistit adekvátní náhradu. Bohužel k úrazu úst trumpetisty skupiny Real Groove z Prahy došlo v den konání soutěže a přes rychlé informování ze strany kapely už nebylo možné náhradníky oslovit,“ vysvětlil Marek Slonina z Viking agency.
V doposud jasně nejslabším kole, poslali porotci nakonec dál hlučné The Neoromantix z Hranic, kteří publikum alespoň pobavili. Dostali přednost před kapelou R.E.J. z Ostravy, která naopak diváky spíš nudila.

Po odehrání první skupiny byli porotci téměř jednoznačně přesvědčeni, že musí postoupit ta druhá, i když jí ještě neslyšeli. Po zvukové zkoušce a prvních dvou skladbách začali o svém výroku pochybovat. Nakonec vzali zavděk tím, že The Neoromantix měli výrazného zpěváka, ukázali svou punkovou tvář a na pódiu se chovali jako šoumeni. Je však jasné, že v žádném předchozím kole by na postup šanci absolutně neměli a jejich start v semifinále je dán shodou náhod.

Páté kolo opět proběhne v každém klubu v jiný den a navíc ve zcela odlišném duchu. V úterý 24. března v rockovém duchu s prvky SKA i punku nastoupí na pódium ostravské Garage skupiny Koblížci (Šumperk), Groteska (Dvůr Králové) a Tropická Agnes (Olomouc). O den později pak v metalovém kole v klubu Templ skupiny Exorsus (Havířov), Lazaret (Pardubice) a Hatori Hansa (Ostrava). Čtvrtek v Jazz clubu bude patřit klidnějšímu poprocku v provedení D.U.B. music (Přerov), Five Mahoney Dreams (Kladno) a Nou smouking (Havířov). Vstupné je tradičně zdarma a začíná se v 19 hodin. Více o soutěži najdou zájemci na webových stránkách www.lihen.cz.