S muzikálem je spojeno kolem osmdesáti osob. Herci, zpěváci, tanečnice, komparsisté, pěvecký sbor, technici, scénograf a také kostymérka. Jeho autorem je stejně jako u prvního projektu Proroctví, Stanislav Ferko. Vystupující jsou většinou amatérští ochotníci, kteří vše nastudovali ve svém volném čase. Pěvecké výkony však byly často na profesionální úrovni.

Účinkující se ukázali v tom nejlepším světle. Závěrečný potlesk byl spontánním projevem uznání za překrásný večer. „Ti, kteří se podíleli na přípravě muzikálu, odvedli obrovský kus práce. Proti Proroctví je tento o třídu výš. Je to moc hezké. Realizátoři jsou skuteční nadšenci,“ řekl na premiéře známý moderátor a člen týmu Radia Orion Jiří Jekl.

Na realizaci muzikálu se finančně podílí město Havířov. Spokojen byl také jeho primátor František Chobot se svou chotí, který nešetřil slovy chvály a uznání.

Režie: Jan Kroul, hudba a libreto: Stanislav Ferko, choreografie a LDC: Daniela Dostálová, vizualizace: Martin Ferko, zvuk: Dan Troszok, umělecká vedoucí: Daniela Navrátilová. V hlavních rolích se představili: Pavel Hanus, Mikhail Pashayev, Marcela Vichrová, Šárka Pelikánová, Lenka Jelonková, Táňa Walczysková a Roman Kuljovský.