„Věříme, že se návštěvníci těší stejně jako my. Pracovali jsme na přípravách téměř tři čtvrtě roku a za pár hodin startujeme. Přinášíme tak v podstatě už jen upřesňující informace, protože ty základní jistě již všichni znají,“ vysvětlují pořadatelé z havířovské produkční agentury Viking agency. Těmi faktickými informacemi jsou samozřejmě termín konání v sobotu 13. června od třinácté hodiny, ukončení ve dvě ráno po třinácti hodinách programu na dvou scénách i hlavní hvězdy, kterými bezesporu jsou David Koller, Sunshine, Marek Ztracený, Zdeněk Izer, Airfare a mnozí další.

Místem konání je samozřejmě havířovské Letní kino a jeho okolí. Novinkami a upřesňujícími informacemi pak jsou fakta, že do areálu se bude pouštět od pravého poledne a že nakonec nevystoupí finalista Radegast Líhně skupina D.U.B.Music a místo něj hlavní scénu odstartuje devadesátiminutový prodloužený set skupiny Tři sestry revival banda. Festival tak zahájí 90 minut punku z pera Tří sester a ukončí slíbených 90 minut nářezu v podání R+ Member´s clubu – tedy revivalu Rammstein.

„Jinak se nic nemění a všechny kapely se už na návštěvníky nesmírně těší! Navíc jsme se rozhodli nechat je vyhrát spoustu cen – jednou ze soutěží bude např. soutěže O nejhnusnější nehty! No prostě podobných nečekaných vychytávek bude celá hromada,“ slibují Vikingové s tím, že jsou připraveny i zajímavé projekce z historie festivalu a díky podpoře města Havířov a řady partnerů bude vstupné i na místě velmi rozumné – jen 170 korun za dospělého, přičemž děti či osoby s postižením budou mít vstup jen za 20 korun. Pořadatelé doporučují navštívit ještě před akcí stránky festivalu www.festivalinkubator.cz, aby se na místě předešlo zbytečnému řešení podmínek vstupu a podobně. „Všechny srdečně zveme na rozloučení s festivalem, protože už nevěříme, že by se nám na příští ročník povedlo sehnat finanční prostředky. Pojďte se rozloučit na desátý ročník festivalu Inkubátor, budeme se těšit,“ vzkazují Vikingové.

HARMONOGRAM FESTU:

Scéna A - areál Letního kina Havířov
13:30 - Tři sestry revival Banda
15:30 - Buřinky III (OVA)
16:30 - Airfare
17:30 - Fat Skewers (HA)
18:30 - Venefica (OL)
19:30 - MAREK ZTRACENÝ
20:30 - ZDENĚK IZER SHOW
21:00 - DAVID KOLLER
22:30 - SUNSHINE
23:59 - R+ Member´s club
(RAMMSTEIN revival)

Scéna B - areál pod letním kinem

13:00 - Demiurg (HA)
14:00 - Deffekt (HA)
15:00 - Ikar (HA)
16:00 - Apatheia (HA)
17:00 - Dirrtysky (HA)
18:00 - Bek ofis (PHA)
19:00 - Progresivní překližka (HA)