Pořadatelé vzkazují všem dětem, že pokud by se chtěli o prázdninách vydat na jiné planety či procestovat celý svět za pouhých 80 dní, mají přijít do českotěšínského kina Central. Každé úterý a čtvrtek o prázdninách se budou v rámci akce Filmásek promítat filmy plné prázdninových dobrodružství. Začátky představení jsou vždy dopoledne v 9.30 hodin a za snímky je možné platit jednotlivě a nebo si zakoupit v pokladně kina Central celoprázdninovou filmáskovou permanentku v hodnotě sto korun.

A nač se děti mohou těšit v červenci? Promítat se budou prázdninová dobrodružství Bolka a Lolka, poštuchování Tom a Jerryho, či laskavé pohádky o Krtkovi či rodině Mumínků. Z hraných snímků pořadatelé vybrali filmy Jako kočky a psi, Cesta kolem světa za 80 dní a Nancy Drew: Záhada Hollywoodu.
Starším divákům je pak určeno plenérové promítání Muzikálů pod noční oblohou. Každý druhý pátek se v areálu Střelnice bude promítat hudební film. V případě, že by počasí nepřálo, přesune se promítání do prostředí kina Central. Zahajovat se bude loňským hitem Mamma Mia! a diváci se dále mohou v červenci ještě těšit na českou muzikálovou komedii Šakalí léta či Chicago.

Promítání začne vždy ve 21.30 a vstup je zdarma. V případě promítání v kině je vstupné stanoveno na dvacet korun.

Třetí akcí v rámci Prázdnin s filmem pak jsou Víkendové premiéry s dárky. To znamená, že o prázdninových víkendech se diváci mohou těšit nejen na ještě horké novinky, ale mohou doufat, že právě na ně se usměje štěstí a při losování, které proběhne jednou týdně, vyhrají jednu z hodnotných cen. Hrát se bude o poukázky na konzumaci v restauracích na české i polské straně Těšína. V červenci se budou promítat snímky Víno roku, Star Trek 11, Holka z města, Noc v muzeu 2, Terminátor Salvation či Marley a já.

Gabriela Cichá