Pořadatelé si průběh pátého ročník festivalu nadmíru pochvalují. „S průběhem festivalu jsme velmi spokojeni, návštěvníci skutečně přecházeli ze scény na scénu a jejich zájem směřoval i k divadlům a filmům.

Daří se nám propojovat zdánlivě odlišné kultury na jednom místě. Takový výsledek by nebyl možný bez partnerů a zapojených dobrovolníků,“ děkuje všem zúčastněným koordinátor festivalu Daniel Cieślar. Za sebe si dle svých slov Cieślar nejvíce užil vystoupení formace United Flavour.

Festival Dokořán odstartovaly ve čtvrtek regionální kapely, o jejichž pořadí rozhodli návštěvníci prostřednictvím hlasování již v květnu.

„Pro velký zájem skupin vystupovat na festivalu jsme je museli umístit i do programu v pátek i sobotu,“ pochvaluje si Cieślar. Již v tento pracovní den dorazilo do areálu mnoho nadšenců, aby shlédli aktuální stav regionální hudební scény, jímž podle hlasování vévodí All SKApone´s, Sakumprásk, ale také Epikrux se stylem grunge-folk.

V pátek se návštěvníci dočkali i známějších jmen, jako jsou například Sunshine, či písničkář Xindl X. Na ty se tísnily při jejich vystoupeních stovky nadšených návštěvníků festivalu a jejich oblíbení interpreti jim předvedli to, co od nich bylo očekáváno.

V sobotu se početného publika dočkala známá kapela – 123 minut, slovenští Ska2tonics a United Flavour, kteří pro neodbytnost publika protáhli své vystoupení o půl hodiny. „Objevil jsem svou oblíbenou kapelu,“ komentoval své nadšení divák Honza.

Festival se povedl nejen díky dobrému počasí, ale především díky úsilí místních dobrovolníků. „Takovéto úrovně festivalu se chceme držet, ale určitě se budeme posouvat dál. Dobrovolnictví se však budeme držet nadále, protože tenhle festival dokázal, že to jde nejen udělat, ale že to jde udělat velmi dobře,“ neskrývá pýchu za práci dobrovolníků a celý festival Daniel Cieślar.