První zářijový víkend se uskuteční Havířovské slavnosti, které se každoročně těší velkému zájmu. Pořadatelé očekávají při dobrém počasí opět velmi solidní návštěvu. „Opět se snažíme o to, aby si slavnosti užili zástupci všech generací. Tomuto cíli jsme přizpůsobili program, který poběží celé tři dny,“ uvedla ředitelka pořádajícího MKS Havířov Yvona Dlábková.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

Už v pátek 4. září se mhou diváci těšit v areálu Městské sportovní haly například na kapely Gipsy.cz a Mňága a Žďorp, Ewu Farnou, Lenku Dusilovou.
Dětem bude patřit začátek sobotního programu, ve kterém zhlédnou pořad Majda z kouzelné školky. Starší generace a milovníci dechovky si budou libovat při vystoupení dechového orchestru Akorďanka. Hodně zajímavé bude určitě přestavení Kučerovců a Slovenské skupiny Desmod, kterou protká i vystoupení sto dvaceti členného souboru Ministerstva vnitra ruské federace Kalinka. O zábavu se postará po celý den bavič Petr Rychlý.

Hlavní hvězdy jsou opět ze zahraničí. Skotská kapela Nazareth a italský zpěvák Drupi patřili v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století v České republice k nejpopulárnějším interpretům, takže i nyní mají řadu příznivců, kteří při lidové ceně vstupenky určitě nebudou váhat do Havířova přijet i z větší dálky.

„V minulých ročnících Havířovských slavností se nám vyplatilo pozvat kapely, které v minulosti patřili k nejpopulárnějším na celém světě. Vystoupení kapel Slade, Uriah Heep nebo Boney M se pokaždé setkala s obrovským zájmem, takže není divu, že v nastoleném trendu pokračujme,“ vysvětlila Dlábková.

Návštěvníci si neodpočinou ani v neděli, což zaručí kapely No Name a Chinaski. Dětem i dospělým je určen divadelní kabaret Kašpárek v rohlíku, který je určen dětem od dvou do sta let. „Celý projekt vznikl jako reakce na nedostatek kvalitních, původních písniček pro děti a také jako reakce na téměř neexistující mezigenerační zábavu určenou společně pro dospělé a děti,“ přiblížila ředitelka MKS.

Přestože je program po tři dny doslova nabitý, cena vstupenek zůstává stejná, když jeden den programu přijde na padesát korun.

Pořadatelé nezapomněli ani na příznivce fotbalu. V sobotu se od 20.30 hodin hraje v Bratislavě důležitý zápas kvalifikace na mistrovství světa. V areálu Městské sportovní haly bude k dispozici projektor a plátno, takže si fanoušci mohou zápas užít při poslechu nejlepších kapel.