Celkově se návštěva za tři dny vyšplhala na více než pětatřicet tisíc lidí. „Určitě jsme si oddechli, když se v průběhu pátku umoudřilo počasí. Právě to by totiž podstatně ovlivnilo návštěvnost. Ono je to úplně jiné koupit si lístek třeba za pět set korun v předprodeji nebo mít možnost pořídit ho na místě na poslední chvíli za padesát. Naštěstí se umoudřilo a lidé, kteří váhali, nakonec přišli. Letošní slavnosti proto navštívilo asi o pět tisíc lidí víc, než v minulém roce,“ uvedla spokojená ředitelka pořádajícího Městského kulturního střediska Yvona Dlábková. Ta si určitě oddechla, zvláště poté, když se muselo zahájení kvůli nepřízni počasí v pátek odpoledne přesunout do Společenského domu.

Program byl tradičně ušit na míru všech generací. Nechyběla vystoupení pro děti, dechové kapely, pop i rock. V minulých ročnících se vyplatilo pořadatelům pozvat kapely, které v minulosti patřily ke světové špičce. Nyní na vystoupení kapel Slade, Uriah Heep nebo Boney M navázala legendární skotská skupina Nazareth a italský zpěvák Drupi.

V pátek 4. září se si diváci užili v areálu Městské sportovní haly například vystoupení Gipsy.cz, Mňágy a Žďorp, Ewy Farné a Lenky Dusilové. Začátek sobotního programu patřil dětem a pořadu Majda z kouzelné školky. Milovníci dechovky si libovali při vystoupení dechového orchestru Akorďanka i přestavení Kučerovců.

Obrovské ovace sklidil stodvacetičlenný soubor Ministerstva vnitra ruské federace Kalinka, která si zazpívala se současně nejpopulárnější kapelou na Slovensku Desmodem.

Hlavní hvězdy uzavřely sobotní program, který se přetáhl až do neděle. Charismatický italský zpěvák Drupi se mohl přesvědčit, že jeho kdysi slavné šlágry znají u nás všechny generace. Skotská kapela Nazareth sklidila úspěch hlavně se svými baladami v čele s písní Love Hurts.

Návštěvníky slavností čekal velmi zajímavý program i v neděli. Dětem i dospělým byl určen divadelní kabaret Kašpárek v rohlíku. Asi nejvíce energie mohla čerpat z publika slovenská kapela No Name, která potvrdila, že je v Česku nesmírně populární. Definitivní tečku udělal za třídenní povedenou akcí neméně vydařený koncert kapely Chinaski.

„Určitě jsme s průběhem akce spokojeni. Nevyskytly se žádné vážnější problémy a program neměl téměř žádný skluz. Už střádáme plány na příští rok, kdy město Havířov slaví pětapadesát let od založení. Musíme proto hodně zvážit, kdo bude hlavní hvězdou,“ dodala Dlábková.

Ne všichni obyvatelé Havířova byli s třídenní hudební produkcí spokojeni. Vadil jim především hluk, který se městem linul nejen ve dne, ale i hluboko v noci. „Bydlím v Podlesí, tedy poměrně daleko od místa konání slavností, ale ten hluk byl opravdu nepříjemný. Pochopila bych, kdyby se jednalo o jednodenní akci, ale proč to musíme snášet tři dny. To má město v době krize tolik peněz. Já tu muziku slyšela přes zavřená plastová okna, která tím duněním rezonovala. Snacha je teď v porodnici s narozeným dítětem a kvůli slavnostem se po porodu pořádně ani nevyspala,“ řekla paní N. P. při návštěvě redakce.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích