Tradiční prázdninové nedělní dechové koncerty pod širým nebem se těší velké oblibě zejména u seniorů. Pro mnohé občany se staly příjemným zpestřením víkendů. V průběhu července a srpna se na devíti vystoupeních vystřídalo pět kapel, Akorďanka, Azeťanka, Hasičanka, Hlučíňanka a Náladička.

Zájem byl obdobně jako v předchozích letech značný. Počet návštěvníků se pokaždé pohyboval kolem čísla dvě stě padesát. Zazněly skladby klasického fondu české dechovky, tradiční moravské a české lidové písničky. Bohaté zastoupení měla taneční i populární hudba. Obecenstvo si mohlo vychutnat celou plejádu oblíbených melodii jako Jednou, dvakrát, Škoda lásky, Lásko má, Kvetou růže, Slunko krásné, Mexický tanec, Azalky a další nestárnoucí hity.

Opravdovým balzámem na duši byla píseň Ave Maria od Caccini Giulio v podání zpěvačky Soni Jungové, za doprovodu kapely Azeťanky. „Mám rád promenádní koncerty. Za pěkného počasí je tu v parku příjemné posezení. Kromě Hlučíňanky, kterou jsem slyšel poprvé a byla výborná, ostatní dechovky znám. Všechny jsou kvalitní,“ svěřil se jeden z řady milovníků dechové hudby Jindřich Galeziok. I když mnozí ze stálých účastníků mají mezi dechovkami svého favorita, koncerty se líbily. Je jen škoda, že se v srpnovém programu střídaly pouze dvě kapely.

Akci připravilo havířovské Městské kulturní středisko.