Festivalu se od jeho vzniku zúčastnily desítky jazzových orchestrů a skupin jak českých, tak zahraničních. Také letos je pro návštěvníky připraven bohatý program na české i polské straně Těšína. Po čtyři listopadové dny se bude „jazzovat“ na české straně v prostorách Kulturního a společenského střediska Střelnice a na straně polské v Domu Narodowym.

První jazzové tóny se rozezní na polském břehu v Cieszynie už 18. listopadu. „Jazzovou hudbu doplněnou o swingové prvky zde představí klarinetista Brad Terry z USA, doprovázet ho bude polský pianista Joachim Mencel. Následující listopadový den si na polské scéně zahraje např. dobře známé českotěšínské seskupení Blues Copany,“ uvedla Zuzana Voznicová z KaSS Střelnice.

Česká strana Těšína návštěvníky přivítá v prostorách KaSS „Střelnice“ a Jazzklubu na Střelnici 20. listopadu v 19.30 hodin. „Program zahájí společně s legendou těšínského jazzu - kapelou Silesian Dixie Band pod vedením pana Rudolfa Marka. V dalším programu pátečního večera se představí frýdecko-místecká jazzová formace Behind The Door a trio Beaty Hlavenkové, jazzové klavíristky, skladatelky a aranžérky, které doprovodí americký tenorsaxofonista Rich Perry. Páteční večer uzavře vystoupení Aloise Suchánka, kytaristy a spoluzakladatele těšínské jazzové scény,“ upřesnila informace k pátečníku programu festivalu Voznicová.

V sobotu 21. listopadu program bude pokračovat vystoupením známého těšínského jazzového uskupení - formace Jazz Q. Následovat je bude kapela Limbo, jejíž hudba vychází z jazzových kořenů s etnickými náznaky prostoupenými free až avantgardními plochami. Ve 22,30 hod. dále zahraje trio Františka Uhlíře - opět společně s hostem z USA, spirituálovým a gospelovým zpěvákem, Andrewem Lee Davisonem a půlnoční tečku za programem letošního festivalu pak udělá seskupení ostravských muzikantů nazvané Jans Band.

Přesný program a podrobnější informace na plakátech, letácích nebo na www.kassct.cz.