Ve čtvrtek se na polské scéně představí českotěšínské seskupení Blues Company a v pátek už se bude hrát na Střelnici na české straně města.

Také letos se mohou návštěvníci těšit na skutečně pestrý a zajímavý program. Hrát se bude jako již obvykle na obou stranách řeky Olše, tedy v Českém Těšíně v prostorách Kulturního a společenského střediska Střelnice i v polském Cieszynie v Domu Narodowym.

V pátek 20. listopadu se již bude hrát na české straně Těšína, na Střelnici či v Jazzklubu. Zahájení programu je naplánováno v 19,30 hodin.

„Program zahájí společně s legendou těšínského jazzu – kapelou Silesian Dixie Band pod vedením Rudolfa Marka. V dalším programu pátečního večera se představí frýdecko-místecká jazzová formace Behind The Door a trio Beaty Hlavenkové, jazzové klavíristky, skladatelky a aranžérky, které doprovodí americký tenorsaxofonista Rich Perry. Páteční večer uzavře vystoupení Aloise Suchánka, kytaristy a spoluzakladatele těšínské jazzové scény,“ přibližuje páteční program festivalu Voznicová.

V sobotu 21. listopadu program bude pokračovat vystoupením známého těšínského

jazzového uskupení – formace Jazz Q. „Následovat je bude kapela Limbo, jejíž hudba vychází z jazzových kořenů s etnickými náznaky prostoupenými free až avantgardními plochami,“ řekla Voznicová.

Ve 22,30 hodin zahraje trio Františka Uhlíře, opět společně s hostem z USA – spirituálovým a gospelovým zpěvákem Andrewem Lee Davisonem.

Půlnoční tečku za programem letošního festivalu udělá seskupení ostravských muzikantů nazvané Jans Band.

Přesný program a podrobnější informace na www.kassct.cz.