Veřejné knihovny chystají na tento měsíc řadu akcí. Například Městská knihovna Český Těšín připravila fotografickou soutěž pro amatéry Čtení sluší každému! či soutěž o top čtenáře, kdy se čtenáři mohou utkat o titul nejlepšího dětského i dospělého čtenáře s nejvyšším počtem výpůjček. Kromě toho se čtenáři mohou těšit na další doprovodné akce jako je čtení a poslech audioknih, literární kavárnu nejen pro seniory, přichystána je řada zajímavých besed a přednášek. Knihovna samozřejmě nezapomíná ani na děti, kdy se dopoledne bude nahlas vesele předčítat pro děti z mateřských škol, připravena je řada soutěží, výtvarných a tvůrčích dílen a vše pak vyvrcholí úžasným nočním dobrodružstvím v knihovně Noc s Andersenem.

Zajímavé akce během měsíce Března – měsíce čtenářů chystá pro své návštěvníky také Regionální knihovna Karviná. Jednou z akcí, jež rozhodně stojí za povšimnutí, je Velká burza knih.

„Jedná se o prodej vyřazené literatury a knižních darů za „babku“. Akce 2+1 zdarma. Cílem je dostupnost literatury pro všechny návštěvníky knihovny, podpora čtenářství. Velká burza knih je určena dětem i dospělým,“ informovala o burze Markéta Kukrechtová z Knihovnické a informační služby RKK.
Na Velké burze knih naleznou zájemci dětskou literaturu, beletrii, naučnou literaturu a burza se bude konat po celý březen. „Nápad uspořádat Velkou burzu knih vznikl v hlavách knihovnic, neboť „prodej knih za babku“ je velice oblíbený a vyhledávaný na Knižním jarmarku pořádaném Regionální knihovnou Karviná vždy na začátku školního roku,“ doplnila ještě Kukrechtová.

Kromě burzy si každé středisko pro čtenáře připravilo řadu doprovodných akcí od besed, přednášek, diskusí a anket, také soutěže, rukodělné dílničky, pátrací hry a mnoho dalšího. Na své si přijde rozhodně každý čtenáře, ať již dává přednost jakékoli knize a ať je mu devět či devadesát devět.

Tuto celostátní kampaň vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. „V centru zájmu kampaně je čtenář a čtení, tedy ne kniha (předmět) ani knihovna (instituce), ale každý čtenář (knih, časopisů, e-zdrojů). Březen-měsíc čtenářů chce pokračovat v dobré a v Česku zavedené tradici podpory čtení a čtenářství,“ uvedla Jana Galášová, ředitelka Městské knihovny Český Těšín.

Bližší informace o kampani „Březen – měsíc čtenářů“ lze získat ve veřejných knihovnách nebo na internetu na http://skip.nkp.cz/