Právě v těchto dnech, tedy 7. a 8. července, se zde uskuteční zajímavá literárně-hudební vystoupení. Nejprve na středu 7. července od 18 hodin je připravena Pocta Gustavu Mahlerovi. Jedná se o česko-polské scénické čtení rozhlasové hry „Alma a Gustav”, kterou napsala Renata Putzlacher k letošnímu jubileu Gustava Mahlera (narozen 7. 7. 1860), významného hudebního skladatele s česko-německo-židovskými kořeny.

Ve stejný den se konají oslavy i v jeho rodných Kalištích. Návštěvníci se mohou těšit na Alenu Sasínovou-Polarczyk z ostravského divadla Aréna v roli Almy Mahlerové, Jana Fišara z Národního divadla moravskoslezského v roli Gustava Mahlera, roli Anny Moll ztvární Halina Paseková z Těšínského divadla a do role Waltera Gropiuse se vtělí Tomasz Kłaptocz také z polské scény Těšínského divadla. V rámci večera samozřejmě zazní jedinečné skladby tohoto geniálního skladatele.

O den později, tedy ve čtvrtek 8. července, budou prostory kavárny patřit literárně-hudebnímu vystoupení slovenské básnířky Judity Kaššovicové a jejich přátel nazvané Šamorínské verše Judity Kaššovicové. Judita žije a tvoří v Šamoríně, ve slovensko-maďarské pohraniční oblasti. Její sbírka Šamorínske verše získala na Slovensku titul Nejkrásnější kniha roku 2005 a tzv. Šamorínská trilogie je společným projektem básnířky a jejího partnera, bluesmana Juraja Turteva. Básně zazní ve slovenštině, polštině a možná i maďarsky. Začátek je naplánován na 18 hodinu.

Ve stejný den, jen o hodinu a půl později, tedy v 19.30 hodin, se zde uskuteční koncert nazvaný Dura a Blues Clubu. Blues Club je projektem slovenského zpěváka, kytaristy a básníka Juraja „Ďura“ Turteva. O tom, že jeho kapela šlape s úžasnou pohodou, instrumentální lehkostí a stylovým umem, se už mohli přesvědčit stálí návštěvníci brněnské hudební kavárny Stará Pekárna, kde slovenští a moravští bluesmani často vystupují.

Na závěr se sluší říci, že červencové pořady se konají v rámci festivalu Kręgi Sztuki.