Jako první dechovka se ve čtvrtek 1. července představila populární havířovská kapela Azeťanka. V příjemném prostředí kolem kašny Hocha s rybou v parčíku za Kulturním domem Radost, zazněla pod taktovkou sbormistra Jiřího Grussmanna, dvouhodinová šňůra valčíků, polek, tang, nechyběla ani moderna a řada nestárnoucích hitů.

Na úvod zahráli muzikanti pochod Pojďte si hrát od Miroslava Císaře. Pak se éterem nesly písně jako Leť písničko česká, Balada, Hello Dolly, Cabaret, Yesterday, Ave Maria a další oblíbené melodie. Svým hlasem opět excelovala sólistka Soňa Jungová. „Tu v parčíku je hezké posezení. Azeťanku mám ráda. Její repertoár je mi blízký. Zpěvačka byla výborná. Kéž by bylo více obdobných akcí,“ konstatovala paní Marie.

V neděli vystoupila pod taktovkou Oldřicha Hrubého jedenáctičlenná kapela Hlučíňanka. Dominovaly oblíbené písničky českých a moravských autorů. K poslechu byly například Kam vracím se rád, V rychtářově studnici, Usměvavé klarinety, Slavík šel spát či Maminčina polka. Zpěvem doprovázeli Arnold Buchta a Marie Mitorajová. Mezi obecenstvem panovala obdobně jako ve čtvrtek, spokojenost a dobrá nálada. „Bylo to moc hezké. Promenádní koncerty mají svůj půvab. Chodím na ně pravidelně. Hlučíňanka patří k mým oblíbeným. Jsem ráda, že přes léto je co k poslechu. Už se těším na další kapely,“ pochvalovala si důchodkyně Libuše Lampartová za přizvukování svých kamarádek.

Přestože obě hudební odpoledne doprovázelo úmorné vedro, teploměr se vyšplhal k třiceti stupňům Celsia, návštěva se pohybovala kolem 200 až 250 diváků. Městské kulturní středisko na červenec a srpen připravilo celkem čtrnáct koncertů. Ve čtvrtek 15. července vystoupí opět Hlučíňanka a v neděli 18. července Hasičanka.