„Snažili jsme se opět navázat na dobré zkušenosti z předchozích let, takže jsme pozvali další kapelu, která ve své době patřila ve světě k absolutní špičce. Návštěvníci slavností si mohou tentokrát poslechnout i zazpívat hity kapely Europe. Věříme, že si na slavnostech přijdou na své tradičně zástupci všech generací,“ řekla ředitelka pořádajícího Městského kulturního střediska Yvona Dlábková.

Havířovské slavnostizačínají už v pátek 3. a potrvají do neděle 5. září. Kulturní program je připraven na venkovní pódia u hřiště Městské sportovní haly a na prostranství před OD Elan. Kromě hudebních vystoupení profesionálních i amatérských umělců, jsou připraveny i pořady pro děti. Z dalších doprovodných akcí si příchozí nenechají určitě ujít sobotní soutěž v přetahování lanem mezi pětičlennými družstvy.

Každý den vystoupí jedna z hlavních hvězd. Jako první se v pátek představí britská zpěvačka Suzi Quatro. V sobotu pak vedle Europe zazpívá i Lucie Bílá a na domácím pódiu zahraje i kapela Kryštof. V neděli vystoupí Martin Chodúr a kapela Olympic. Vstupné je opět symbolické a činí 50 korun na den. Děti do 10 let mají vstup zdarma.