Prvním bude česká komedie Největší z Čechů. Zajděte si na něj ve čtvrtek 2. prosince pokud chcete vědět, jestli je možné prolézt sqashovou raketou? Kolik čtyřlístků musíte nasbírat, abyste překonali rekord? Kolik musíte sníst párků, abyste v tom byli nejlepší? A kam až se dá dojet na rotopedu? To vše zjistíte právě ve filmu Roberta Sedláčka Největší z Čechů.

Druhým snímkem prosincového filmového klubu bude také komedie, tentokrát však černá. Promítat se totiž bude film Joela a Ethana Coenových Seriózní muž. Podtitul tohoto snímku zní Někdy se zkrátka nic nedaří. Promítá se 9. prosince.

Posledním klubovým snímkem v tomto kalendářním roce bude první celovečerní dokumentární film o skupině The Doors, který napsal a režíroval Tom DiCillo a komentář namluvil Johnny Depp. Film se jmenuje The Doors – When You´re Strange. Tvůrci v něm odkrývají dosud nezveřejněné záběry proslulé čtyřčlenné rockové kapely. Zobrazuje kým skupina The Doors byla a čím se stala. Nahlíží do světa slávy, drog a alkoholu, jež jsou s kapelou spojovány, zaměřuje se ale zároveň na její oddanost rockové hudbě. Promítá se 16. prosince.

Filmový klub se otevírá tradičně v prostorách českotěšínského kina Central vždy ve čtvrtky od 19 hodin.