„Tradice vánočních koncertů Petra Bendeho sahá do doby před třinácti lety, kdy v roce 1997 zahrál svůj první vánoční koncert ve Zbraslavi u Brna, sousedící s jeho rodným Újezdem u Rosic. Tehdy byl, Petr Bende, coby dvacetiletý muzikant, známý pouze v nejbližším okolí. Přesto však dokázal nadchnout desítky přítomných posluchačů a zrodila se tradice,“ uvedla Šárka Klimoszová z Kulturního a společenského střediska Střelnice. V posledních letech se na české hudební scéně staly vánoční koncerty Petra Bendeho ojedinělou událostí.

Na českotěšínském koncertě samozřejmě nebudou chybět hosté: Cimbálová muzika Grajcar, těšínský dětský pěvecký sbor Zpívata ( ZŠ Pod Zvonek Český Těšín) a legenda českého folku Wabi Daněk.

Divákům a posluchačům v čase adventním pomůže tento koncert navodit mír a klid v jejich srdcích, a to není málo. Koncert se uskuteční v Evangelickém kostele „Na Nivách“ ve středu 22. prosince od 19 hodin.

Předprodej vstupenek je v RIC Český Těšín a v Kulturních a informačních střediscích v Karviné, Havířově a Třinci. Výše vstupného v předprodeji činí 230 Kč, na místě pak zájemci za vstupenku zaplatí 280 Kč.