Tradičně se bude hrát v havířovském Jazz clubu a klub Rock´n´roll Garage v Ostravě-Martinově. „Vzhledem k ukončení činnosti se už nebude hrát v ostravském klubu Templ, ale nově v klubu Marley sídlící na Černé louce,“ řekl Marek Slonina z produkční agentury Viking agency.

V každém klubu se v šesti základních kolech před porotou koncertně utkají vždy tři soutěžící. Ve stejnou dobu, kdy budou probíhat živé koncerty, pak budou rozhodovat posluchači rádia Hey a návštěvníci www.rock.cz mezi dalšími 54 soutěžícími o jejich postupu. Vítězové z live hraní se mezi sebou utkají na vlnách rádia a ti nejlepší z éteru se naopak utkají podiu.

Následné Velké finále bude vrcholem skutečně gigantické soutěže, když čtyři nejlepší posoudí opravdové hudební rockové osobnosti.

Letos se do kvalifikace Líhně přihlásilo na 400 soutěžících, k hraní bylo vybráno 108 hudebních skupin. Největší soutěž amatérských hudebníků v regionu letos proběhne ve spolupráci s hudebním portálem Rock.cz. Milovníci rockové muziky mají od konce ledna možnost buď poslouchat a hlasovat na rádiu Hey, kde dvakrát týdně běží hodinový pořad věnující se soutěži, hlasovat a poslouchat na www.rock.cz či zamířit na některý z koncertů do jmenovaných klubů.

Koncerty jsou zdarma a první z nich se konají už 26. a 27. ledna 2011. Přesný program a podrobnosti najdou zájemci na stránkách live části soutěže www.lihen.cz, nebo www.rock.cz.

(slo)