Ve středu 13. dubna, se návštěvníkům představí regionální umělec Stanislav Filip. Literární salon tentokrát nese název Petr Bezruč naruby a není to jen laciná reklama. Petr Bezruč žil a tvořil ve Slezsku a dožil svůj život v Kostelci na Hané Stanislav Filip prožil dětství v Kostelci na Hané, kde se setkával s básníkem a nyní žije a tvoří ve Slezsku. Pod tímto názvem můžete tedy očekávat setkání s tvorbou Stanislava Filipa, známého básníka a spisovatele, malíře, řezbáře a divadelníka. Začátek literární salonu je v 17 hodin a vstupné činí 50 korun.

O den později, tedy ve čtvrtek 14. dubna je připraven Hudební podvečer, který tradičně pořádá ZUŠ Pavla Kalety, začátek je v 16.30 hodin. Pátek 15. dubna pak bude patřit Výtvarnému salonu. Na 17.30 je totiž připravena vernisáž výstavy Karel Adamus – Vizuální poezie.
Pohákování, tedy hlasité čtení dětem malým i velkým, je v Noivě jako doma. To dubnové bude speciální. V sobotu 16. Dubna totiž budou Ewa Kus a Zdeněk Klusák číst z díla těšínského rodáka Ludvíka Aškenázyho. Abyste čtení nepropásli, přijďte do čítárny nejpozději v 16 hodin, kdy Pohádkování začíná.

Písničkáře a skladatele Jana Buriana, který se v Noivě představí v Hudebním salonu se svou Burianovou kulturní ozdravovnou ve středu 27. dubna od 17 hodin, jistě není třeba představovat. Přesto alespoň pár slov. Jan Burian je písničkář, muzikant, hudební skladatel, básník, publicista, spisovatel, moderátor. Mnozí mají rádi jeho poetické písně, mnozí se rádi začtou do jeho knih fejetonů či cestopisů, které on sám tvrdošíjně odmítá nazývat cestopisy. A mnozí se rádi dívali na jeho televizní pořad Posezení s Janem Burianem či Burianův den žen. Na živo jej nyní můžete vidět i slyšet v Noivě a stačí zaplatit 80 korun za vstupné.

Jen o dva dny později, tedy v pátek 29. dubna, se uskuteční další koncert, který by byla chyba nechat si ujít. Pod názvem Znowu w domu se totiž skrývá vystoupení Doroty Barové (Tara Fuki) - violoncello, zpěv a Krystyny Skalické - harmonika, zpěv s Barborou Baronovou - housle a Míšou Kalašovou – klarinet. Na koncertě zazní autorské písně koupané v Olze i Vltavě. Nevšední hudební zážitek odstartuje v 18 hodin.

Tečku za dubnovými akcemi v Noivě pak udělá v sobota 30. dubna v 17 hodin Večer s vínem - degustace vín Tanzberg Mikulov. Vstupné na ochutnávku vín činí 100 korun.

Na konci dubnového přehledu programu je dobré zopakovat, že na akce je nutné objednat se předem. A to buď telefonicky, osobně či e-mailem.

Gabriela Cichá