Výstavu nazvanou „Alfred Přeliáš - Toulky Bohumínem“ zde můžete vidět od 7. dubna vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin a také v době konání ostatních kulturních akcí. Výstava potrvá do 12. května.

Malování a zejména technika akvarelu Alfredu Přeliášovi silně přirostla k srdci. „Když jsem v Bohumíně chodil na gymnázium, vyučoval tam také akademický malíř a ten mě silně motivoval. Řekl bych, že ve mně zapálil pomyslnou jiskřičku. Od té doby mě malování provází celým životem,“ svěřil se Alfred Přeliáš.

Malíř v Maryšce vystavuje akvarely, které zhotovil v letech 2000 až 2009. „ Na svých obrazech zachytil místa, která dnes už v té podobě, jak je namaloval, nenajdeme. Za tu dobu se změnila. Jde například o stavbu dálnice nebo místa, která zasáhla povodeň,“ říká Kamila Smigová, předsedkyně občanského sdružení Maryška.

Když mu to zdraví ještě dovolilo, Alfred Přeliáš rád maloval přímo v terénu. Vzal papíry, barvy, štětce a vyrazil. Na kole jezdil bohumínskými ulicemi, našel si místečko a maloval. Rád jezdíval společně s manželkou do Šunychlu, Nové Vsi, Záblatí, Vrbice a dalších koutů města. Vloni ale nešťastně spadl z kola a zdraví mu neumožňuje, aby podobné výlety dál podnikal.

Vzděláním právník, našel zalíbení v přírodě a v krajinách. Jeho obrazy zdobí například prostory radnice v Bohumíně. V minulosti byla jeho díla vystavená také například v Ostravě, Brně nebo třeba v Praze.