Co je cílem? „Chodit pravidelně na taneční tréninky, zdokonalovat své dovednosti a učit se nové choreografie, to je samo o sobě jistě zajímavé a užitečné. Ale předvést se před svými kamarády z jiných skupin a ukázat, co ve vás dřímá, tak tomu se říká pořádná výzva,“ uvedl Nikola Vavrouš ze střediska. „Proto jsme se loni rozhodli uspořádat setkání Move for everybody, které letos pokračovalo druhým ročníkem,“ doplnil organizátor.

Letos se tady sešlo více než 100 dětí z devíti různých souborů. Domácí děti z taneční školy Don Bosko Havířov se stejně jako loni těšily na návštěvu hostů z jiných podobných organizací nebo škol. „Letos naše pozvání přijaly hned tři taneční skupiny ze SVČ Asterix v Havířově a taneční skupina Boom ze Střední školy v Havířově-Prostřední Suché. Letošní ročník se tudíž stal čistě havířovskou záležitostí,“ řekl Vavrouš.

Porota podle něj neměla vůbec jednoduchý úkol, protože tanečníci předvedli mnoho nápaditých choreografii, nakonec však rozhodla i za pomoci diváků a samotných tanečníků. Vítězové získali poháry a diplomy, ostatní děti dostaly upomínkové dárky.