K voňavému cukroví bude v Salonu Maryška podávat zajímavé snímky studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Tématický podvečer nazvaný „Film a cukroví“ si nenechte ujít ve středu 28. prosince od 17 hodin.

Pásmo studentských filmů a animací je pokračováním úspěšného projektu z června letošního roku. Tehdy se promítaly na náměstí v Novém Bohumíně snímky natočené studenty nejen v našem městě a ohlas byl veliký. „Přátelé mě sami oslovili, zda bychom v Maryšce uspořádali něco podobného, opět komponovaný večer složený z prací nás, studentů zlínské Univerzity Tomáše Bati. Čas povánoční jsem vybrala záměrně. Je více volného času a krátkometrážní filmy mohou být zajímavou příležitostí k zamyšlení a relaxaci,“ uvedla Lenka Glisníková, hlavní pořadatelka akce.

Autorka večera vybrala pro prosincový pořad to nejzajímavější z tvorby studentů fakulty multimediálních komunikací z posledních dvou let. Diváci se mohou těšit na hrané filmy, animace i dokument. Největším tahákem bude bezesporu vítěz letošního ročníku prestižní Noci filmových nadějí, studentský film „Mlýn“ režiséra Roberta Hloze s Dalimilem Klapkou a Norbertem Lichým v hlavních rolích.

„Jako vstupné bereme výhradně kousky cukroví. Vždyť bude čas vánoční a povánoční a k němu cukrové rozhodně patří,“ směje se Lenka Glisníková.

PROGRAM VEČERA „Film a cukroví“
Mlýn, film, režie Robert Hloz
Vždyť se vlastně skoro nic nestalo, film, režie Ondřej Klus
Jáma, dokument, režie Jiří Stejskal
Nesejdeš z cesty, animace, Veronika Szemlová
Hříbek, animace, Petr Babinec
Spisovatel, animace, Martin Kukal
Evil Jokes, animace, Martin Kukal
My black and white world, animace, Eva Delinčáková

Mlýn
režie: Robert Hloz, 16 min.
Starý Převrátil se před lety odsoudil k doživotní samotě mezi větrnými elektrárnami. Ve vesnici o něm kolují divné řeči, o jeho práci a jeho mrtvé ženě. Vesnický farář nechce mít mezi svými ovečkami žádná tajemství, sám však ale taky nemá úplně čisté svědomí. Vůli ke službě Boží má, jen když jemu samému o nic nejde. Jakmile je ale donucen podstoupit zpověď on sám, Převrátil nemá velké slitování. Staré křivdy vyjdou na povrch a najednou není nikoho, kdo by udělil rozhřešení …

Vždyť se vlastně skoro nic nestalo
režie: Ondřej Klus, 10 min.
Snímek o tom, kam až je schopen zajít prázdný muž Adam, aby našel emoce.

Jáma
režie: Jiří Stejskal, 23 min.
“JÁMA“ je dokument, zobrazující život ukrajinské rodiny, která se nepoddá soudobému způsobu života. Tam, kde se staré střetává s novým, kde se transformuje něco jedinečného, vzniká konflikt. Dokument se věnuje tématu rodiny a tradičních ukrajinských Vánoc - stejně jako nesnadným životním podmínkám, které připravil stavební projekt města Kyjeva. Je to příběh o víře, která uhasíná jako poslední.

Nesejdeš z cesty
animace, Veronika Szemlová
Film o tom, jak bezmyšlenkovité dodržování pravidel nemusí vždy vést ke kýženému cíli.