Amfiteátr patřil v pátek místním amatérským kapelám, které nejen, že prezentovaly svou produkci, ale současně soutěžily o koncertování na zářijových Havířovských slavnostech.

Možná právě kvůli příliš vysokým teplotám se návštěvníci do areálu scházeli jen velmi pozvolna. Kdo však přišel a obětoval pouhou padesátikorunu za vstupné, rozhodně neprohloupil. 

"Přihlásilo se celkem 15 kapel. Z časových důvodů jsme museli vybrat deset, a i tak má každá skupina k dispozici pouze půl hodiny. Všichni vystupující bojují o divácké hlasy, podle kterých bude rozhodnuto, která zahájí Havířovské slavnosti na profesionálním podiu," řekla v průběhu festiválku Lenka Václavíková z Městského kulturního střediska. 

Po skončení festiválku mohla svou spokojenost vyjádřit i ředitelka MKS Yvona Dlábková: "Jsem ráda, že byl zájem kapel o účast a že se zvýšila také návštěvnost, když přišlo 650 návštěvníků. Vyšlo počasí a skvělá byla také atmosféra. Vítěze, který získal nejvíce hlasů, budeme vyhodnocovat v pondělí, kdy budou spočítány hlasovací lístky." 

Červnová přehlídka místních kapel byla založena jako náhrada za zrušenou nedělní produkci původně třídenních Havířovských slavností. 

V pátek v letním kině zahrály kapely:

Vixlaivant (punk-rock)
Animal Rock (rock-hard rock)
HN Blues (blues-rock)
TGM (pop-folk-rock)
Samostatně Neprodejní (pop-rock)
Světlo (pop)
That Shy Band (pop-jazz, rockabilly)
Sorefingers (rock-grunge)
RUR Group (hard-rock)
astard (hard n' heavy rock)