Své výrobky představila také na vánoční výstavě v Orlové – háčkované andílky a zvonky, které slouží jako ozdoba na stromeček nebo i dekorace na vánoční stůl. „Mám sedm vnoučat, tak i při jejich hlídání využiji chvilku času a tvořím,“ říká Marie Pustelníková. Kromě vánočních dekorací vyrábí mj. také háčkované dečky na stůl. A kde hledá inspiraci?

„Listuji v časopisech, kde jsou moc hezké předlohy pro vzory,“ prozrazuje. Kdo si nepotrpí na dečky a háčkované andílky, určitě ale ocení její perníčky. Už jen proto, jak nádherně voní. „Na jejich přípravu spotřebuji vždycky kila medu. Recept jsem si sehnala před mnoha lety, osvědčil se mi, a tak jsem u něho zůstala dodnes,“ říká.

Peče perníčky s tématikou Vánoc, ale zúčastňuje se i velikonočních výstav a tam nabízí perníčky s tématikou jara. Bývalá orlovská místostarostka přiznává, že nebýt tohoto koníčku, většinu dne by prospala. A jak bude paní Marie trávit Štědrý den? „Přímo na Štědrý den peču koláče a chystám pomalu večeři. Odpoledne k nám zajdou děti na kávu a cukroví, po večeři zase my s manželem jdeme na návštěvu k nim. Vždycky se těšime na vnoučata,“ končí své vyprávění Marie Pustelníková.