V soutěži družstev O pohár primátora Města Ostravy získali českotěšínští reprezentanti 3. místo. Lepší umístění získaly už tradičně dvě pořadatelské školy z Ostravy–Hrabůvky a z Frenštátu. Nejprve učeň 2. ročníku oboru kuchař Samuel Šintaj v časovém limitu 90 minut v kuchařském proskleném studiu připravuje celé slavnostní menu. Na něj navazuje číšník a comi (Alena Suchánková a Adam Kaluža), kteří dělají složitý servis čtyřem náhodně vybraným hostům. Kuchař musí prezentovat a obhájit navíc studenou mísu. Je to třídenní maratón. Posledním z družstva byla cukrářka Gabriela Golasowská, která soutěžila ve dvou kategoriích: vystavený exponát a pódiová soutěž.

„Gábina dosáhla fantastického výsledku, získala hned dvě hlavní ceny a sice 1. místo v umělecké cukrařině a 1. místo v pódiové soutěži dohotovení slavnostního dortu,“ přiblížila ředitelka školy Vanda Palowská s tím, že velký dík patří jejím mistryním odborného výcviku Anně Čunderlové a Kamile Foltýnové. Studenti nástavbového denního studia 1. ročníku oboru společné stravování David Břenek a Karel Rajdus spolu s Vojtěchem Godulou ze 3. ročníku oboru Kuchař–číšník získali stříbrné ocenění v soutěži dekorativního krájení zeleniny. „Tyto úspěchy nás těší o to víc, že jsou z kategorie nových moderních trendů v gastronomii,“ dodala ředitelka školy.