Na divadelní scéně Colours of Ostrava se letos představí Barbora Hrzánová, Anna Polívková, SKUTR či VOSTO5. Jména herců a souborů včera zveřejnili pořadatelé čtyřdenního festivalu, který se bude konat od 12. do 15. července v Dolní oblasti Vítkovic. Doplnili tím pestrou mozaiku, ve které vyčnívají hudební hvězdy jako Björk, Alanis Morissette, Bobby McFerrin, ZAZ nebo třeba The Flaming Lips.

Získejte ZDARMA 1 nebo 2 volné vstupy na Colours of Ostrava 2012

Kdo si objedná celotýdenní předplatné Deníku minimálně na ½ roku, získá 1 volný vstup na tento festival. Kdo si objedná celotýdenní předplatné Deníku minimálně na 1 rok, získá 2 volné vstupy na tento festival. Bližší informace získáte na telefonním čísle 602 603 235, nebo na dasa.hadrbolcova@denik.cz.

„Letošní nabídka divadel je opět žánrově velmi široká od hereckého koncertu Barbory Hrzánové přes současný tanec, improvizaci, loutkové divadlo až po pohádky pro děti," říká dramaturg divadelní scény Jiří Moravčík s tím, že představení se odehrají v novém areálu Dolní oblasti na dvou místech. „Ta technicky náročnější budou v sále plynojemu, komornější pak v jedné z budov Dolu Hlubina," přibližuje Jiří Moravčík.

Návštěvníci letošních Colours of Ostrava tak uvidí představení Muži od režisérky Adély Laštovkové Stodolové a režijní dvojice SKUTR, syrové a živočišné představení současného tance Brut našeho předního souboru NANOHACH nebo společné představení herečky Anny Polívkové a tanečního souboru VerTeDance s názvem Případy Dr. Toureta.

„Příznivci divadla se mohou těšit také na herečku Barboru Hrzánovou v kultovní inscenaci Hrdý Budžes, loutkovou improvizaci Automat na filmy v podání souboru Buchty a loutky, novou hudebně-kabaretní formaci divadla DNO nazvanou iDolls či na první českoslovinskou loutkovou soap operu s hudbou skupiny ABBA s názvem Back to Bullerbyn," vyjmenovává dále Moravčík.

Na divadelním programu Colours bude také otevřený divadelně-hudební improvizační večer Stand´artní kabaret Divadla VOSTO5 a loutková pohádka Červená Karkulka aneb Tanečnice souboru THeatr ludem.

Festival letos nabídne během čtyř festivalových dní na deseti scénách přes 150 kapel, dýdžejů, filmů, diskusí, workshopů či divadel včetně největších hvězd světové hudby.

Zájemci si mohou zajistit místo ve stanovém městečku a parkování

Kromě vstupenek na festival Colours of Ostrava si mohou zájemci už v těchto dnech zajistit v předprodeji také místa ve stanovém městečku a parkování pro osobní automobily i karavany. Organizátoři návštěvníkům doporučují zajistit si tyto služby předem nejen díky nižším cenám v předprodeji, ale i kvůli omezené kapacitě. 

Předprodej na eshop.colours.cz

STANOVÉ MĚSTEČKO:

Otevírací doba stanového městečka: čtvrtek 12. do 16. července.

100 Kč v předprodeji / 1 ubytovaná osoba / 150 Kč na místě

100 Kč v předprodeji / 1 stan / 150 Kč na místě

Ceny platí bez ohledu na počet dní a nocí ve stanovém městečku.

PARKING CAMP:

500 Kč v předprodeji / 1 osobní auto

1000 Kč na místě / 1 osobní auto

Parkování osobních aut pro ubytované ve stanovém městečku. Počet míst omezen. Cena platí bez ohledu na počet dní, kdy bude auto zaparkované.

PARKING VEŘEJNOST:

500 Kč v předprodeji / 1 osobní auto

1000 Kč na místě / 1 osobní auto

KARAVAN:

3000 Kč v předprodeji / 4000 Kč na místě

Cena platí bez ohledu na počet dní a nocí. Zahrnuje: místo 8 x 3 m, elektropřípojku 230V/10A do vzdálenosti 30 m.