První část projektu Culture zone se mohla pochlubit hned třemi hvězdami zkolébky drum and bassu - VelkéBritánie. Ani přes velmi kvalitní obsazení však deštivé počasí nepřilákalo očekávaný vysoký počet návštěvníků. „S návštěvností jsme spokojeni samozřejmě nebyli, ale naopak obdivujeme a smekáme před všemi, kteří se vtak škaredém počasí přišli pobavit a neodradil je ani vytrvalý déšť,“ řekl Marek Slonina zViking agency, která se spolu sMěstským kulturním střediskem Havířov ujala pořádání všech tří částí projektu Culture zone 2007.

Amfiteátr na fotbalovém hřišti FK František Horní Suchá byl dlouhou dobu zcela prázdný, zaplňovat se začal až po deváté hodině. Mládež vedle produkce ocenila hlavně kyvadlovou dopravu zcentra města a zpět zdarma. „To, že jezdí autobusy změsta až na místo konání zdarma a stejně tak i zpátky, jsme se dověděli na poslední chvíli. Samozřejmě jsme této služby sradostí využili,“ uvedl jeden znávštěvníků akce.

Vhlavním čase se představili tři DJ´s zAnglie, a to majitel dnb labelu Critical - Kasra, zástupce dnb vydavatelství Late Licence - Karn Evil, a breakbeatový Faderfader. MC Baker bohužel zjistých důvodů do Suché nedorazil. Domácí scénu zastoupili ze tří gramofonů hrající Wenia, dále A.tha.m, duo Noisefelazz a karvinský Pierdus. „S dýdžejským obsazením jsme byli velmi spokojeni, doufáme, že stejný názor měli i návštěvníci, které jistě zaujala také světelná a laserová show,“ doplnil Slonina.

Další akcí vrámci projektu Culture zone bude hip hopová party, která se koná vsobotu 23. června opět od 17 hodin vareálu FK František Horní Suchá. Vstupné bude rovněž 50 korun.