Největší akce se uskuteční 1. června v prostorách a okolí Základní školy Generála Svobody, kde od ranních hodin odstartuje druhý ročník Paralympiády pro hendikepované děti z Havířova a ostatních měst Moravskoslezského kraje. Na přímé účastníky i pouhé návštěvníky čeká celá řada soutěží a atrakcí.

Základní škola Moravská na Den dětí pro své žáky připravila projekt Napříč školou, ve kterém se najednou setkají žáci různých tříd, aby se lépe poznali a naučili se spolupracovat s různě starými spolužáky.

Druhý červnový den dostane dostatečný dárek mládež a dospělí, kteří dětmi nejsou teprve chvilku. Městské kulturní středisko (MKS) ve spolupráci s Viking agency připravilo projekt Culture Zone 2007, jehož první část se uskuteční právě v sobotu. Návštěvníci areálu FK František v Horní Suché se od 17 hodin mohou těšit na velkolepou drum and bass party, na které se vedle tuzemských dýdžejů představí i čtyři velikáni z britských ostrovů.

Nedělní a pondělní odpoledne pak bude patřit těm nejmenším. MKS připravilo zábavnou dvoudenní akci Slavíme Den dětí, v jejíž rámci se představí mladičká zpěvačka Ewa Farna či herci Slezského divadla Opava.