V úvodu poděkoval regionální předseda Svazu Němců Těšínského Slezska Hans Mattis ženám za jejich lásku, obětavost a čas věnovaný rodinám a předal každé symbolický dárek malou kytičku. Oslava pokračovala v restauraci U Jelena doprovázená živou hudbou, tancem, písničkami a nechybělo ani chutné pohoštění.

Na setkání vystoupil dvacetičlenný smíšený pěvecký sbor z Havířova se směsí německých lidových písní, tentokrát pod taktovkou učitelky Danuše Petrželkové.

Vděčné publikum je odměnilo dlouhým potleskem. V průběhu večera zazněly rovněž české melodie, jako Když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap nebo Škoda lásky. Maminky a babičky, které přijaly pozvání, byly nanejvýš spokojené.

„Vychovala jsem dva syny a mám také tři vnoučata, takže vím, co to je mateřství. Je velice milé, že náš spolek každoročně připraví pro nás u příležitosti Svátku matek příjemné posezení s dobrou zábavou. Karafiáty, které jsme dostaly z rukou předsedy jsou takovým pohlazením na duši,“ svěřila se pravidelná účastnice těchto setkání učitelka Irma Walderová.

Obdobné pocity měla také Těrličanka, maminka tří již dospělých dětí. „Velice ráda chodím na tyto oslavy. Dostávám se do společnosti lidí, které spojuje nejen mateřský jazyk, ale také vztah k rodině a ženám,“ uvedla Brigita Ženčuchová.

„Snažíme se, abychom pro naše maminky, babičky a ženy vůbec připravili důstojné oslavy tradičního Dne matek. Rozhodně si to zaslouží. Atmosféra byla dobrá. Navíc pro mnohé se tu naskýtá příležitost k setkání se svými přáteli. Obdobně slavíme i vánoční svátky,“ stručně zhodnotil průběh sobotního dne jeho hlavní organizátor Hans Mattis.