DJ BeatyNarodila se v roce 1987 v Českém Těšíně. Kromě taneční hudby má ráda všechnu muziku, která je dobrá a hlavně poctivá. Mezi další koníčky patří windsurfing, surfing a gaučing. Další informace najdou zájemci na portálu: www.facebook.com/
DJ.Beaty.cz

Sympatická slečna, původem z Českého Těšína, patří mezi přední DJ´s česko-slovenské scény, pracuje v oblasti PR a jako artist manažerka v produkci několika velkých tanečních festivalů u nás i na Slovensku a jako booking agent zařizuje evropská vystoupení pro velkou hvězdu mezinárodního formátu, kterou je německý DJ Tonka. V regionu ji fanoušci taneční muziky najdou nejčastěji za DJ pultem legendárních ostravských klubů Fabric a Marley.

Vzpomenete si, kdy jste byla vůbec poprvé na taneční párty?

Poprvé na taneční párty jsem byla v roce 2003 v klubu Fabric. Vše bylo nové, úžasné. Úplně přesně si ale pamatuji párty, kde jsem se rozhodla, že mi nestačí jen stát na tanečním parketu. Bylo to 1. srpna 2003 – Warm-up na Creamfields v Ostravě, klub Fabric. Viděla jsem hrát DJ´s E-lite – dnes Est3r. Bavilo mě, jak spolupracuje s publikem. Ona zvedla ruku, my všichni také. Bylo to čarovné. Tu noc jsme se s přáteli dohodli – budu DJ! Nechce se mi věřit, že už je to 14 let!

Krom vlastního hraní pracujete v oblasti PR a zajišťování účinkujících pro velké taneční festivaly. Co je na této práci nejhezčí, a naopak co vám dokáže ubrat nejvíce energie?

Baví mě potkávat nové, zajímavé lidi z branže, kteří mě mnohdy velmi inspirují. Energii mi ubírá práce s agenty umělců, kteří se snaží být někdy až moc důležití, ale to k tomu patří. Tyto situace mě učí být diplomatem a tato vlastnost je v našem odvětví velmi užitečná (smích).

Zajišťujete i hraní pro hvězdu, kterou je německý producent a DJ Tonka. Jak jste se seznámili a jak se s ním pracuje? Musíte často řešit náročnější požadavky, nebo má nároky jako většina jiných?

S Thomasem jsme se potkali na festivalu Beats For Love před dvěma lety, kde jsem vystupovala. Jakožto jeho velký fanoušek jsem na něj netrpělivě čekala před pódiem s jeho deskama v ruce k podepsání. Dali jsme se do řeči, vyprávěla jsme mu příběh o kamarádovi Erbym, který už bohužel není mezi námi. Erbyho mamka mi darovala celou jeho vinylovou kolekci, kde jsem našla i kousky od DJ´s Tonky. Zůstali jsme v kontaktu. O rok později jsme ho pozvali na náš Solid festival. Při bookování jsem zjistila, že už nemá svého agenta a že si hraní řeší sám, takže jsem využila situace a nabídla mu spolupráci, na kterou po pár týdnech kývl.

Tonka má klasický „rider” bez přehnaných nároků, což se mi na něm líbí. Nemá žádné nesmyslné požadavky, ale třeba je velmi rád, když má jeho hotelový pokoj vanu (smích).

Pojďme zpět k DJ Beaty. Jak často musíte cvičit, aby jste byla ve formě a dokázala odehrát dobrý set? A připravujete si sety na danou party předem?

Sety si nikdy nepřipravuji. Dávám na celkovou atmosféru a reakce publika. Sem tam si zajdu „zapinkat” do studia, a doufám, že až bude syn chodit do školky, budu v něm trávit více času. Stále je co pilovat.

Dodnes hrajete i z vinylů. K vinylům se člověk musí umět chovat, aby je neponičil, má k tomu i úctu, atd. Při hraní je ale krom smyslu pro muziku, mixování a přesnosti důležitá i rychlost. Jak během rozjeté párty zvládáte, abyste se k vinylům dokázala v tom šrumci chovat hezky?

Momentálně nehraji z analogových vinylů, ale z digitálních. K hraní používám počítač, který je propojený přes zvukovou kartu do mixu a z mixu jde zvuk do gramofonů. Na gramofonech figurují dvě desky, které se nemění. V praxi je to vlastně totéž, jako hraní s klasického vinylu, akorát nesleduji stopu na desce ale na počítači, kde si i vybírám jednotlivé tracky. Klasické vinyly ale nosím vždy s sebou a sem tam nějaký zahraji.

House naopak hraji jen z analogových vinylů, o které se člověk musí samozřejmě starat. Po odehrání ho dát vždy do obalu a snažit se jej nepoškrábat, což je ale na rozjeté párty celkem problém, často je jen nahážu na jednu kupu – což po setu, kdy si desky uklízím, hodně bolí…

Pokud tohle čte holka nebo kluk, kteří jako DJ´s stojí na úplném začátku nebo by rádi začali. Na čem mají v těch úplných začátcích nejvíce pracovat, aby měli jednou šanci stát se součástí scény a hrát třeba i na stejných pódiích, kde jste dnes vy a další kolegové?

Důležité je najít si vlastní zvuk i styl DJ´s, a pilovat ho do dokonalosti. Nezačínat na různých konzolích. Vybrat si buď mezi CDJs playery, které teď používá drtivá většina DJ´s, nebo gramofony, které jsou podle mě více o tom „poctivém Dýdžejingu”. Osobně si jich více cením, bohužel ale v dnešní době se kluby o gramofony moc nestarají, nekupují nové, jelikož skoro všichni hrajou na “playery” takže se často stává, že nedrží rychlost nebo nejsou technicky zcela v pořádku. S tím mám někdy problém.