Také letos je připraven skvělý program našich i zahraničních souborů. V dětském pořadu autora Petra Buroně s názvem Lomňanské obrázky vystoupí: Sedmikvítek z Valašska, Slezanek z Českého Těšína, Dětský soubor H. Salichové z Ostravy a soubor Jackové z Jablunkova.

„Mezi hosty uvítáme vynikající soubor Púčik z Brna, který bude slavit své 25. výročí, a anglický soubor The Mendip Morris Men, který je součástí královské gardy anglické královny. Třešničkou na dortu bude vystoupení profesionálního poddukelského uměleckého lidového souboru PUĽS z Prešova," říká Jarmila Kantorová z Matice slezské.

V sobotní podvečer se pak představí oblíbená kapela Kysucký pramen a večerní zábava bude pokračovat s kapelou STS. Ani letos nebude chybět v areálu hojně navštěvovaná nedělní mše. Na pódiu Křínov začne od 10.30 hodin.

Novinkou v programu bude v neděli odpoledne soutěž dětských zpěváčků s názvem Slavíček ze Slezska.

V rámci doprovodného programu můžete i letos vyrazit na dálkový pochod Mánesovou stezkou, organizovaný KČT 
v Třinci, konat se bude i řemeslný jarmark a ve stylových dřevěnicích budou členové Matice slezské pořádat tzv. Slezský krmáš, kde se podávají tradiční jídla, např. bramborové placky, jelítko se zelím, bachora a jiné.

Pro zájemce připravilo Muzeum Těšínska v pátek 2. září od 17 hodin výuku tance ověnžok 
v prostorách staré pily u areálu Matice slezské.