Přes 400 juniorských a dětských tanečníků z celé republiky přijelo v sobotu ukázat své umění na 8. ročník akce Disko Orlová. Svou dceru tak přijela podpořit třeba Denisa Kohoutková, jejíž dcera tančí za Taneční školu Lubený Prostějov. „Naše Terezie tančí od svých 4 let, dnes je jí deset. Je to náročné především po finanční stránce. Já mám alespoň tu výhodu, že jí dokáži sama ušít kostým. Ne všichni rodiče ovšem mají takové možnosti,“ vysvětlovala o přestávce mezi vystoupeními Denisa Kohoutková.

„Naši dceru i nás všechny ostatní v rodině ale tančení moc baví a tak to nebereme jako nějakou oběť a vše kolem děláme rádi,“ dodala matka nadějné tanečnice. Kluby a taneční kluby se během roku věnují všem druhům tanců. Sobota v Orlové ale patřila zmíněnému disku. Tomu odpovídalo i mnohdy odvážné líčení a účesy i těch nejmladších účastníků. Stejně barevné a extravagantní byly i kostýmy mnohých vystupujících.

„Co je na tančení nejtěžší? Určitě naučit se správně danou techniku. To bývá dřina,“ podotkla v zákulisí akce Claudie Luberová, která tančí za studio Akcent Ostrava. „Je to dřina, ale musí vás to bavit,“ shodla se její kolegyně z domácího orlovského klubu Anaj Lucie Hermanová. Obě mladinké tanečnice se pak shodly, že nejvíce je baví právě disko. „Je to rychlé a zábavné,“ shodly se dívky.