„Doufám, že další ročníky budou také o dětech,“ uvedl hlavní organizátor akce Ivan Jeki Jekielek na setkání s letošními tvářemi festivalu. Festival se každý rok zaměřuje na pomoc lidem s určitými zdravotními problémy. Nyní jsou to zmíněné děti.

Rocktherapy letos slaví 10 let a program je opravdu nabitý. Jak pořadatelé nezapomněli opomenout, zlepšovat festival pro návštěvníky a mít i výtěžek pro potřebné lidi, to vše si mohou dovolit i díky sponzorům.

Letos zahrají kapely, jako Doga, Traktor, Ahard a další. Návštěvníci festivalu budou moci vyzkoušet i různé volnočasové aktivity, bojové sporty, nebude chybět malování na obličej pro děti, nebo bodypainting.

„Takže z dětí můžeme udělat třeba malé Kissáky,“ smál se na setkání Ivan Jeki Jekielek a dodal, že letos se festival bude poprvé odehrávat na dvou pódiích.

Návštěvníci mohou letos potřebné lidi podpořit dokonce i svými vlasy. Ty si mohou nechat ostříhat ve stánku organizace, která se mj. věnuje i výrobě a darování paruk.

Jedním z hlavních partnerů je Nadace OKD, která s festivalem spolupracuje od jeho začátku.

„Vnímáme to jako jeden z velice prospěšných projektů. Je chvályhodné jak se takový projekt dokáže každý rok zvětšovat,“ uvedla zástupkyně Nadace OKD Kateřina Tůmová Blablová.

Letošní ročník se uskuteční 25. srpna v letním kině v Orlové. Více informací najdou zájemci na webu: rocktherapy.7u.cz.