Letošní ročník je již minulostí, Deník ale již zjistil datum ročníku příštího a s hlavním organizátorem Ivanem Jekim Jekielkem pohovořil třeba také o ochotě či neochotě některých kapel hrát na charitativní akci za ponížený honorář.

„Z letošního ročníku máme opět radost, vybrané peníze použijí naše tváře festivalu na lázeňskou léčbu, zdravotní pomůcky nebo speciální úpravu dětského pokoje či interiéru auta,“ říká úvodem Ivan Jeki Jekielek, muž, který z dřívější akce menšího charakteru vybudoval nejen za pomoci orlovského domu kultury a podpory místní radnice poměrně velkou akci, která láká nejen fanoušky tvrdého rocku na Karvinsku.

A ti se mají každoročně na co těšit. „Letošní ročník byl opět výjimečný tím, že byla dvě pódia, opět jsme měli bohatý program pro děti a velice potěšeni jsme byli také z přítomností polských fanoušků,“ hodnotí hlavní organizátor akce, který zde také každý rok vystupuje se svou kapelou Ahard.

Jak dále prozradil, dvanáctý ročník Rocktherapy se odehraje 19. srpna 2020. Pořadatelé na něm pracují již nyní a opět „makají“ na tom, aby šlo o co nejvíce povedenou akci pro rockery i jejich rodiny, která navíc opět pomůže potřebným. Detaily si ale zatím nechávají pro sebe.

Rocktherapy každopádně za roky svého trvání pozval mnohé špičky české rockové scény i zajímavé hosty ze zahraničí, stejně tak ale dává příležitost mladým a začínajícím kapelám. Jak se vlastně na tuto akci daří dostávat ty opravdové hvězdy?

„Vše je hlavně díky našim sponzorům a partnerům. Kapely mají dnes šanci hrát na celé řadě akcí za plný honorář a proto celá řada z nich na „charitu“ neslyší. Je však i spousta kapel, které jsou ochotné zahrát za ponížený honorář a ty mají u nás dveře otevřené.

Je to ale rok od roku těžší, bylo by fajn mít zde třeba i nějakou zahraniční kapelu, ale ty honoráře jsou tak astronomické, že je to za daných okolností a v současné době nemožné,“ dává nahlédnout do reality pořádání charitativní rockové akce Rocktherapy Ivan Jeki Jekielek.