Sobota bude patřit velkolepé akci ve stylu Drum and Bassu, který je v současnosti jedním z nejžádanějších stylů. Show místních regionálních dýdžejů, kterou pořádá Městské kulturní středisko Havířov ve spolupráci s Viking agency, bude doplněna lasery a skvělou světelnou aparaturou. Vyvrcholením jedinečné party bude vystoupení uznávaných DJ´s z kolébky Drum and Bassu - Velké Británie. Od 17 hodin za pultem představí Pierdus (Basstillbeat) – jeden z nejlepších DJs této scény v regionu, který rozvíjí tuto kulturu na Karvinsku dlouhodobě a akci tohoto kalibru jednoznačně vítá, A.tha.m (Cyberfire) – jeden z nejstarších DJ v regionu, působí po celé ČR, Wenia (Ext-dust) – jediný zástupce regionu, který vydal vlastní velmi úspěšný hudební nosič a MC Tweety Twizta (Cyberfire).

Z Británie na festival zavítají Kasra (Critical rec), KarnEvil (Late license rec) – hlavní dvojice, která patří mezi skutečná esa této kultury, Faderfader (Beatfeast) – breakbeatový DJ, který díky šikovnosti produkce vystoupí v Havířově v rámci své evropské tour a velkým a nečekaným překvapením bude anglický MC Baker, který navštíví Českou republiku vůbec poprvé a přijede se seznámit se střední Evropou. „Vstupné činí pouze 50 korun a do Suché bude zdarma zajištěna kyvadlová doprava. Projekt vznikl hlavně díky podpoře havířovského primátora Františka Chobota a starosty Horní Suché Jana Lipnera,“ vysvětlil Marek Slonina z Viking agency.

Další festival v rámci Culture zone 2007 potěší milovníky hip hopu, kteří se 23. června mohou také těšit na vzácného hosta z Velké Británie. Posledním festivalem budou pro změnu nadšení vyznavači punku.