Do soutěže Havířovská nota bylo přihlášeno celkem šedesát chlapců a děvčat. Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích od šesti do šestadvaceti let. Účastníci své umění předváděli s klavírním nebo reprodukovaným hudebním doprovodem. Někteří ale tuto možnost plně nevyužili. Repertoár byl pro každého stejný, povinná lidová píseň a další podle vlastního výběru.

Soutěžící se představili v tom nejlepším světle a nejeden z nich potvrdil svůj nesporný pěvecký talent. Za pozornost stojí, že Barboře Peterkové a Dominice Weidlové se podařilo obhájit loňská první místa. Je škoda, že věková kategorie 21 až 26 let měla stejně jako v minulém ročníku pouze jediného účastníka. Opět to byl Jan Jureček.

Nejúspěšnější z pátečního pěveckého souboje se představí na koncertě vítězů ve čtvrtek 21. června v Reprezentačním sále ZUŠ Leoše Janáčka na Vrchlického ulici. Budou jim předány ceny a diplomy. Začátek je v 17 hodin. Porota ve složení Marie Pšurná (předseda), Mirka Křížková, Markéta Janková, Helena Neuwirthová a Pavel Kozel stanovila pořadí v jednotlivých věkových kategoriích takto:

I. kategorie (6 až 10 let): 1. Tereza Chowaniecová, 2. Aneta Richterová, 3. Lucie Kohutová, Tereza Pufferová.

II. (11 až 15 let): 1. Barbora Peterková, Lucie Švábová, 2. Lýdie Jurečková, Lenka Mudráková, 3. Agata Brzezanská,

III. (16 až 20 let): 1. Tereza Jendrišáková, Dominika Weidlová, 2. Dominika Gajgerová, 3. Pavla Střondalová.

IV. (21 až 26 let) 1. Jan Jureček.