Ve výstavní síni Viléma Wünscheho Kulturního domu Leoše Janáčka byla v pondělí 8. ledna vernisáží zahájena mezinárodní výstava pod názvem SBB Poster Power 2.

K vidění je 72 plakátů z dílny členů Sdružení Bienále Brno a jejich hostů. Výběr ze své tvorby představuje přes 50 grafiků z 19 zemí světa. Patří k nim například Finsko, Francie, Indie, Izrael, Maďarsko, Německo, Polsko, Rusko, Slovensko, Švýcarsko, USA a další.

Přestože je tematika velmi pestrá, poměrně velké zastoupení má oblast kultury, zejména divadelní plakáty. Mnohá díla jsou na světové úrovni. Sdružení Bienále Brno jako profesní sdružení grafického designu vzniklo již před více než pětadvaceti lety a má přes 120 řádných i čestných členů nejen v České republice, ale i v dalších státech světa. Výstava potrvá do 28. ledna. Otevřeno je v pondělí až pátek od 12 do 18 hodin, v sobotu a v neděli od 14 do 18 hodin.

DALŠÍ VÝSTAVY

V Galerii Maryčka Kulturního domu Petra Bezruče je pro návštěvníky připravena výstava havířovské malířky Lucie Cielecké Wiedové s názvem V odstínech modré. Výstava potrvá do 29. ledna.

V Galerii Kulturního domu Radost vystavuje své obrazy karvinský rodák Milan Cieslar, který žije a pracuje v Ostravě a Karviné. Výstava Jak vzniká ticho potrvá do 28. ledna.

V Galerii kina Centrum probíhá do 31. ledna výstava Základní umělecké školy Leoše Janáčka – Letem světem umění.