To, že pořádající Městské kulturní středisko Havířov vsadilo na správnou notu, potvrdil obrovský zájem o tuto tradiční akci. Už program prvního dne přitáhl do areálu Městské sportovní haly více než deset tisíc návštěvníků.
„Aby přišlo už v pátek tolik lidí, to jsme tu opravdu ještě neměli. V průběhu vystoupení kapely Tatabojs jsem měla informaci z pokladen, že lístky si koupilo deset tisíc dvě stě lidí. Další návštěvníci slavností stáli navíc v tu dobu ve frontě, takže celkové číslo bude určitě ještě větší,“ řekla ředitelka MKS Havířov Yvona Dlábková, která si pochvalovala nejen zájem, ale také počasí. „Důležité bylo, že konečně vysvitlo sluníčko a lidé chtěli najednou někam vyrazit. Slavnosti byly tou pravou volbou. Když to tak bude pokračovat, tak jsem hodně zvědavá, co přinese Europe,“ dodala Dlábková.
O vrchol prvního dne se postaraly hlavně kapely Nightwork, Tatabojs a Suzi Quatro. (To, jak se lidé bavili až do půlnoci, dokládají také snímky v galerii).
V sobotu vystoupí kromě jiného největší hvězda třídenní akce, švédská legendární skupina Europe, kapela Kryštof a zlatá slavice Lucie Bílá.