Legendární švédská kapela Europe, domácí skupina Kryštof a zlatá slavice Lucie Bílá. To byla trojice hlavních hvězd sobotního programu Havířovských slavností. Tomuto lákadlu neodolalo téměř osmnáct tisíc návštěvníků, které neodradil ani nepříjemný déšť, jenž trápil posluchače po celý den.

Další informace a fotografie najdete v Souvisejících článcích

„Takovou návštěvu jsme opravdu nečekali. Když se rozpršelo, byli jsme z toho nešťastní, ale nakonec jsme museli konstatovat, že ani déšť úspěchu akce nic neubral. Kdyby bylo hezky, tak by padla určitě i dvacetitisícová hranice,“ mnula si ruce spokojená ředitelka pořádající MKS Havířov Yvona Dábková.

Lucie Bílá sklidila obrovské ovace. Kapela Kryštof už se může pyšnit tím, že v domácím prostředí je opravdu uznávaná a obdivovaná a publikum pořádně rozhýbala.

Vystoupení famózních Švédů z Europe na konci sobotního programu vyvolalo davové šílenství. Při slaďáku Carrie byly v hledišti vidět dokonce slzy nostalgicky vzpomínajících fanynek. Závěrečný hit Final countdown jen podtrhl fantastickou atmosféru, která v tu dobu v areálu Městské sportovní haly panovala.