Například nás překvapilo, že si spousta punkově naladěných vzpomněla na legendární slovenskou partu Zóna A, kterou mnoho z dnešních mladších posluchačů nemůže z doby jejich největší slávy znát. Naopak nás nepřekvapilo, že si k ní přibrali Vypsanou Fixu, která bude patřit už druhý rok k vrcholům akce,“ přiznali pořadatelé z Viking agency.

Další složení festivalu je již dlouhodobě známé, nicméně jistě stojí za zmínku, že na Inkubátoru letos vystoupí jedna z nejlepších slovenských kapel posledního desetiletí - No Name. Hudebně jistě velmi potěší Michal Pavlíček Trio s hostem Bárou Basikovou. Ti si připravili i několik věcí od kapely Stromboli, a zřejmě všechny překvapí, co dnes předvádí s Bypassem nestárnoucí Vilém Čok.

„Hodně nečekané pro nás bylo, že si spousta zejména dívek a žen vyprosila vystoupení skupiny Prohrála v kartách, která loni v Havířově předskakovala Divokého Billa. Stejně nás překvapil zájem o sice kvalitní, ale v našem regionu méně známou partičku Lety mimo,“ dodávají Vikingové. Festivalové obsazení doplňují tři nejlepší kapely ze 150-ti přihlášených skupin soutěže Berentzen Líheň. „Myslím, že všechny, kdo je neviděli v základních kolech nebo finále, jejich kvalita dostane na kolena. Vystoupí zde dvě kapely z Brna – Go in Side a Woodoo, jejichž skladbu jsme použili jako intro festivalu a vítěz Enter z Hradce Králové,“ dodávají pořadatelé.

Předprodeje v Městském informačním centru v Havířově letos skončí dva dny před konáním festivalu, tedy ve čtvrtek 7. června v odpoledních hodinách. Vstupné je v předprodeji stanoveno na 150 korun, na místě pak návštěvníci zaplatí rovné dvě stovky. Výjimkou budou vozíčkáři a děti předškolního věku (v doprovodu obou rodičů), kteří zaplatí na místě symbolických 20 korun. Inkubátor se i letos uskuteční díky spolupráci s Městským kulturním střediskem Havířov na stejném místě jako v loňském roce, tedy v areálu Letního kina Havířov, a to v sobotu 9. června.

Začátek je naplánován na 13 hodin a konec je předpokládán ve 2 hodiny ráno. Do areálu je stejně jako v posledních letech zakázáno vnášet vlastní občerstvení, nebezpečné předměty, drogy a pyrotechniku. Ostatní upozornění najdou zájemci na vstupenkách. „Vzhledem k nízkým cenám nápojů i občerstvení, které v posledních letech návštěvníci, oproti jiným festivalům a akcím, chválili, si myslíme, že by tento zákaz neměl nikoho omezovat. Věříme, že se všichni přijdou hlavně bavit, nikoliv znepříjemňovat život jiným,“ doufají pořádající Vikingové, kteří tato omezení tradičně všem vynahradí hromadou atraktivních cen, které jako každoročně z pódia zdarma rozdají.

Program festivalu Inkubátor 2007

13.00 - Go in side, 14.00 - Lety mimo, 15.00 - Woodoo, 16.00 - Prohrála v kartách, 17.30 - Enter, 19.00 - Vilém Čok a Bypass, 20.30 - Michal Pavlíček Trio (host Bára Basiková), 22.00 - No Name, 23.30 - Vypsaná Fixa, 01.00 - Zóna A