Úvodní slovo na páteční vernisáži přednesl fotograf Josef Talaš. Podtrhl, že vystavené práce jsou až na malé výjimky pořízené klasickou fotografickou technikou, negativ – pozitiv, bez následné počítačové úpravy. Z více než padesáti fotografií pouze šest je barevných, zbytek černobílých. Mezi nimi jsou i fotomontáže, které vznikly z diapozitivů v době před třiceti lety. Tematicky je výstava široká a pestrá. K vidění je příroda, portréty, krajina ve své kráse, divoké vodní cesty, lidé a řada jiných pozoruhodností. Určitě dovede spoustu lidí oslovit. „Prezentace je zajímavá, přehledně uspořádaná s dobrým výběrem fotografií. Škoda, že není více místa, mohla být ještě rozsáhlejší. Ukazuje také sílu fotografování z období bez digitálních fotoaparátů," uvedl Jaroslav Hrachovec, člen havířovského fotoklubu.

Rovněž Lenka Kocourková si výstavu pochvalovala. „S fotografiemi Aleše Milerského jsem se už setkala. Jsou hezké, poutavé a precizně zpracované. Velmi mě například zaujalo jak je zachycena nádherná krajina v různých podobách nebo kouzelné portréty," přiblížila svůj pohled učitelka. Vernisáže se zúčastnilo hodně lidí blízkých jubilantovi. Gratulace neměly konce.

Aleš Milerský rodák z Frýdku-Místku v září oslavil své šedesátiny. Jako fotograf pracoval na Dole Lazy v Orlové, v Nově huti v Ostravě, Muzeu Těšínska, redakci Horníka. Od roku 1991 je na volné noze. Výstava potrvá do 27. října.

Videoreportáž z vernisáže