Na propagační akci Den s Deníkem se vedle mnoha jiných představila kapela Fat Skewers a stala se pro všudy přítomné příjemným osvěžením v jinak teplém počasí. Skupina čtyř chlapců a jedné slečny po sobě zanechala výraznou stopu a ukázala, že hudba je jejich každodenní náplní. Kapela existuje dva a půl roku a koncert od koncertu jsou jejich výkony lepší, ba dokonce jsou mnohými lidmi označováni za nástupce v současnosti nejúspěšnější české (havířovské) kapely Kryštof.

„Lidé nás často srovnávají s Kryštofem, ale my osobně to bereme trochu jako poctu, protože člověk, který vám tohle řekne si možná neuvědomuje, že naší hudbu právě srovnává s kapelou, která si na posledním předávání hudebních cen odnesla tři sošky Anděla a zaplnila jedenáct sportovních hal,“ uvedl zpěvák kapely Petr Harazin a dodal fakt, že Kryštof působí na hudební scéně o dvanáct let déle.

Na koncertě těchto mladíků, z nichž tři jsou stále ještě na základní škole, můžete čekat pěkné melodické linky doplňované dechovými nástroji, různými syntezátory a elektrickou kytarou Štěpána Petrů, který se při tvorbě nedrží přesně předepsaných pravidel, ale naopak vyniká jedinečností a velmi procítěným výrazem.

O dechy a klávesové riffy se stará Tomáš Tkačík, který ovládá hru na několik hudebních nástrojů, dále pak bubeník Jakub Krakowczyk a jediná zastupitelka ženského pohlaví Veronika Procházková, která hraje na basovou kytaru.

V současnosti je kapela uzavřená střídavě ve zkušebně a ve studiu při Základní umělecké škole Bohuslava Martinů a společně s manažerem Andrejem Lehotským a zvukovým technikem Vojtou Krplem připravují svoje první klubové turné po severní Moravě s názvem Fat Skewers PikoTour 07 plánované na letošní červen. Při této příležitosti kapela pokřtí i svůj první hudební počin v podobě singlu, na kterém se objeví dvě písně. Takže pokud je pro vaše ucho líbivá melodická hudba s texty, které mají hlavu a patu, pak vám vřele doporučujeme ochutnat velmi procítěnou hudbu Fat Skewers na některém z budoucích koncertů, nebo navštívit jejich webové stránky fatskewers.cz.