Souboj rapperů zHavířova, Karviné, Frýdku-Místku a Ostravy hostil vsobotu Helax club Stodola. Freestyle battle byl součástí party The perverz summer, která se po celou dobu nesla ve stylu hip-hopu. Při vstupu do klubu obdržel každý znávštěvníků hlasovací lístek se jmény všech soutěžících rapperů. O vítězi totiž rozhodovalo samotné publikum.

„Každému zrapperů bylo přiděleno téma, ke kterému měl směřovat text skladby. Jelikož se jednalo o perverzní akci, tak se od toho právě témata odvíjela. Ztěch, které lze uvést, aniž by padlo vulgární slovo, lze uvést snad jen deset výhod masturbace,“ uvedl jeden zpořadatelů akce.

Mezi soutěžícími byla sice cítit velká rivalita, což někteří rappeři dali svým kolegům poznat ve svých textech, ale atmosféra byla tradičně výborná. Pár soutěžících doplatilo na trému a zaskočil je vysoký počet návštěvníků, ostřílení borci jako G Money, Papa Fini či Khomator však předvedli své rapperské umění vplné parádě. Právě poslední jmenovaný Khomator zHavířova nakonec publikum zaujal nejvíce a mohl se radovat zcenného vítězství.

„Myslím, že na soutěž přišli všichni s tím, aby byla hlavně pohoda. Nijak jsem nekladl důraz na to, abych zvítězil, jen jsem si to chtěl užít. Vítězství mě samozřejmě těší, protože o něm rozhodovali lidé. Za hlasy jim děkuji a věřím, že mi je dali, protože se jim mé vystoupení líbilo a ne jen proto, že jsem z Havířova,“ řekl šťastný vítěz Khomator.

O hudební doprovod a soutěžících i taneční party vhip-hopovém duchu se postarali DJ Vencza a Little Kim.