Nová výpůjční místnost s 3000 knihami vyrostla v dospělém oddělení knihovny. Výraznou reorganizací prošlo ale během uplynulého víkendu také přilehlé dětské oddělení. Na výpůjční ploše přibyly regály, které umožnily rozšířit stávající nabídku dětských knih o dalších přibližně dva tisíce kusů. Knihy, které v obou odděleních přibyly na výpůjční ploše, byly dosud jen v zázemí knihovny a čtenáři si je mohli vyžádat pouze podle katalogu.

Knihovnice jim pak šly konkrétní titul vyhledat do skladů knihovny. „V dospělém oddělení jsme zrušili prostornou kancelář. Postavili jsme do ní nové regály a vznikla tak nová, čtvrtá výpůjční místnost v tomto oddělení. Její kapacita je tři tisíce knih. Čtenáři v ní najdou naučnou literaturu. Orientaci v ní zlepší také nové rozřaďovače, tedy cedulky, které naučné knihy dělí do pěti desítek kategorií, podle jejich zaměření,“ řekl ředitel K3 Bohumín Karel Balcar. V dětském oddělení přibylo místo pro knihy logičtějším uspořádáním regálů a jejich snadnějším vytažením ze zázemí knihovny do prostor pro dětské čtenáře.

Na ploše tak přibyly knihy naučné, ale také beletrie pro všechny tři dětské věkové kategorie. I v dětském oddělení se mohou čtenáři lépe orientovat díky novým rozřaďovačům. „Děkuji pracovníkům K3 Bohumín, kteří se ve svém volném čase dobrovolně podíleli na vzniku nové výpůjční místnosti a reorganizaci dětského oddělení. Využili jsme státní svátek 17. listopadu, kvůli kterému byla knihovna uzavřena i v sobotu. Běžně je totiž sobotní dopoledne pro bohumínské čtenáře otevřeno,“ ocenil práci svých kolegů ředitel K3 Bohumín Karel Balcar.