První listopadový den bude svátkem pro fanoušky nejúspěšnější havířovské kapely. Kryštof se vrámci akustického turné představí tam, kde před lety začínal. „Musím přiznat, že se trochu bojím. Asi nejvíc, pak už jen Stavovského divadla. V Havířově začínáme, v Praze končíme. Ale snad vše dopadne dobře jak tady, tak tam. Nic speciálního pro havířovské publikum připraveného nemáme, protože celý koncert je vlastně speciální. Jen asi budeme více vzpomínat při povídání právě na místa, které jsme si v Havířově s Kryštofem prošli,“ řekl frontman kapely Kryštof Richard Krajčo.

Vstupenky na koncert jsou kzakoupení na pokladnách Městského kulturního střediska za 330 a 350 korun. Zájemci o lístky by si měli pospíšit, protože je o vystoupení Kryštofu stejně jako vostatních městech značný zájem. Kdispozici bylo ke včerejšímu dni pouze okolo tří desítek vstupenek.

 

Havířovský deník a Havířovsko připravují vnejbližších dnech ve spolupráci sMěstským kulturním střediskem a kapelou Kryštof čtenářskou soutěž o šest vstupenek, poukazy na oblečení a propagační předměty Kryštofu.

 

Kryštof vyprodává divadla

Podzimní turné havířovské kapely Kryštof po patnácti moravských a českých divadlech se setkává svelmi příznivým ohlasem, některé koncerty jsou již vyprodány.

Všechny vstupenky již vykoupili fanoušci Kryštofu na závěrečné vystoupení vpražském Stavovském divadle, které se odehraje 15. prosince. Pořadatelé se proto rozhodli zorganizovat ještě jeden odpolední koncert. Stejně tak již jsou vprodeji i lístky na odpolední vystoupení vBrně. První zastávkou kapely Kryštof na dlouhém turné bude 1. listopadu Havířov, tedy město, kde kapely vznikla. Vstupenky jsou stále vprodeji za 330 a 350 korun.

„Turné by mohlo být pro diváky překvapením. Praktický celý program bude akustický - vyjma některých písniček, které jsme zaranžovali selektrickou kytarou. Písničky budou jiné než na deskách, komornější, vyniknou na nich jiné věci – melodika, texty. Navíc chceme vystoupení postavit na komunikaci sdiváky. Posluchači se dozví to, co je zajímá, samozřejmě pokud nebudou zasahovat hodně do soukromí,“vysvětlil Richard Krajčo, jak bude akustické turné vypadat.

Ačkoli si Kryštof dává před šňůrou koncertů volno, stihl ještě natočit videoklip ksinglu Plán, který je novinkou nejen vrádiích, ale i na novém výběrovém CD Poločas/Best Of, které vyšlo 19. října. Richard Krajčo prozradil, že píseň složil pro svou přítelkyni, která vklipu také hraje, stejně jako partnerky všech dalších členů skupiny. Hlavní role vklipu ale má jiná dvojice – herečka Vlasta Chramostová a její manžel, kameraman Stanislav Milota. Krajčo, videoklip vymyslel a také vbytě paní Chramostové zrežíroval.

„Plán vypráví o vztahu mezi mužem a ženou. O tom, že muži jsou zMarsu a ženy zVenuše a každý vidíme hodnotu vněčem jiném. Obdivuhodné ale je, že někteří lidé spolu dokáží zůstat čtyřicet, padesát let. Proto jsem si do klipu vybral paní Chramostovu a pana Milotu, svoji nejoblíbenější partnerskou dvojici. Velice je obdivuji za to, co všechno prožili, čím prošli, jací jsou a jaký mají vztah. Jsou pro mě skutečně ztělesněním toho, o čem píseň je. Pokud se někomu klip nebude líbit, nevadí. Já jsem si ale splnil další sen a jsem rád, že celá kapela je nadšená stejně jako já,“ uvedl frontman Kryštofu.