V průběhu devadesáti minut se v Reprezentačním sále na Vrchlického ulici vystřídaly různé formace a nechyběl ani sborový zpěv. Početnému publiku se představil téměř celý pedagogický sbor. Diváci se mohli zaposlouchat do skladeb z tvorby Josefa Myslivečka, Jacquese Offenbacha, Antonína Dvořáka, Leopolda Koželuha, Johna Lennona a dalších velikánů. Třináctibodový pořad obohatila také tanečním vystoupením žákyně učitelky Evy Křenkové Pavla Střondalová s tancem Valčík na melodie od Johannesa Brahmse.

Na závěr hudebního večera zazpívala vokální skupina Cantabile písně Spadané listí (autor Joseph Kosma), Kam letí pták (John Lennon), Duha (Harold Arlen) a Ke hvězdám (Bart Howard). V příjemné atmosféře průvodním slovem provázela učitelka Helena Neuwirthová.

„Na období adventu jsme připravili několik akcí pro školy a širokou veřejnost. Patří k nim i dva vánoční koncerty, na kterých vystoupí naši žáci a učitelé. Jeden z nich bude stejně jako v minulém roce v hezkém prostředí pod klenbami soběšovického kostela,“ uvedla k chystaným prosincovým pořadům ředitelka umělecké školy Markéta Janková.

Program na prosinec:

 

4. 12. v 10 hodin – Mikuláš, pořad pro mateřské školy a 1. třídy základních škol, v 17 hodin pro veřejnost

6. 12. v 17 hodin – Vernisáž žáků výtvarného oboru

11. 12. v 18 hodin – Předvánoční zamyšlení, komorní koncert žáků a učitelů ZUŠ

18. 12. v 18 hodin – Vánoční koncert

21. 12. v 17 hodin kostel v Soběšovicích – Vánoční koncert.

V komorním sále školy jsou do 11. prosince vystaveny obrazy havířovského malíře Rudolfa Galbavého.