Modelář Zbyněk Kravčík vicemistrem Evropy

HAVÍŘOV - Vynikajícího úspěchu dosáhl na Mistrovství Evropy leteckých modelářů v Bělehradě, člen havířovského Letecko-modelářského klubu Meteor Zbyněk Kravčík.

18.7.2007

Zbyněk Kravčík dosáhl na mistrovství Evropy leteckých modelářů na stříbrnou příčku.Foto: DENÍK/Josef Pintér

V kategorii juniorů, upoutaných akrobatických modelů, získal stříbrnou medaili. Ve dnech 6. až 14. července hostilo srbské hlavní město nejlepší evropské letecké modeláře ze sedmnácti zemí starého kontinentu. V kategorii juniorů Českou republiku zastupoval sedmnáctiletý student karvinské Střední průmyslové školy strojní Zbyněk Kravčík.

Člen LMK Havířov se na mistrovství ukázal v tom nejlepším světle. V konkurenci závodníků z Itálie, Ruska, Francie, Španělska, Ukrajiny, Maďarska a Polska, obsadil po vynikajícím výkonu druhou evropskou příčku za vítězným Italem Mauiriziem Milani. „Před mistrovstvím jsem trénoval pod vedením svého otce čtyři až pětkrát v týdnu na asfaltové dráze v Havířově a také v Karviné. Letadlo jsem si postavil sám. Konkurence v Bělehradě byla velká. Nepřálo ani počasí. Nakonec vše dopadlo dobře. Měl jsem i trochu štěstí. Samozřejmě, že z úspěchu mám velkou radost. Zároveň to zavazuje, abych dobře obstál i na dalších soutěžích,“ uvedl po návratu ze šampionátu novopečený vicemistr Evropy.

„Organizace soutěží byla dobrá a celý přebor měl hladký průběh. Slavnostní zahájení bylo doprovázeno bohatým kulturním programem,“ dodal ještě talentovaný závodník. Kravčík se stal i držitelem bronzové medaile a to v soutěži družstev, do které se započítaly výsledky českých modelářů z dalších kategorií. Mladému sportovci moc času na odpočinek nezbývá. Začátkem srpna se zúčastní světového poháru v Bratislavě. Ještě má namířeno do Rakouska a závěr sezony ukončí koncem září na Havířovském akrobatu 2007.

Pořadí v kategorii junioři, disciplina F2B akrobacie:

1. Mauirizio Milani (Itálie), 2. Zbyněk Kravčík (Česká republika), 3. Maxim Kopsov (Rusko), 4. Alexandre Gauthier (Francie), 5. Javier Aguiar (Španělsko), 6. Artur Shabatura (Ukrajina)

Družstva:

1. Ukrajina, 2. Slovensko, 3. Česká republika, 4. Itálie, 5. Rusko a 6. Maďarsko

18.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalový zápas vysílaný na České televizi živě mezi domácím týmem Řepiště a Doubravou.
7

Řepiště domácí televizní premiéru neustáli, po zápase se radovala Doubr

Havířov přispěje na pomoc dětem v krizi

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

Skvělý AZ. Rozšrouboval i Motor!

Havířov /FOTO, VIDEO/ – Bravo. Prvoligoví hokejisté AZetu doma porazili českobudějovický Motor a stoupají tabulkou.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.