Čerstvé album obsahuje pětadvacet komorních skladeb zaznamenaných na letošních krajských a celostátních soutěžích základních uměleckých škol.

Milovníci komorní hudby si mohou vyslechnout lahůdky z období renesance přes klasiku až k dnešní moderně. Hlavními aktéry vydařeného hudebního nosiče jsou tria s převahou dechových nástrojů Terčetko, Trojlístek, Pastorale, Zobterčino, Intermezzo a kvarteto a capela Flautino.

„Práce jsme zahájili na začátku školního roku Příprava byla velmi náročná.. Znamenala spoustu hodin nácviku doma, ve škole pak sehrávání, zdokonalování souhry a interpretačních výrazů. Vynaložené úsilí nezůstalo bez odezvy. Přineslo celou řadu vynikajících umístění na nejrůznějších soutěžích. Dovršením tohoto snažení je zrození nového cédéčka, což mi dělá ohromnou radost,“ svěřila se učitelka hudby a iniciátorka vydání alba, flétnistka Květuše Pokorná.

Spokojeni byli také hosté slavnostního podvečera. „Mám velmi příjemný pocit z nahrávky. Je to výsledek systematické práce pedagogů hudebního oboru umělecké školy a zároveň zdravé ctižádosti žáků vyniknout. Myslím si, že tím největším kladem je, že hudba se stává významným prvkem v životě mladého člověka,“ s potěšením konstatoval jeden z přítomných rodičů Radim Lužný.