Na Karvinsku kapela šňůru začíná symbolicky. Právě v Havířově před lety vznikla a v tamní zkušebně Richard Krajčo a spol. tvořili první hity jako Lolita či Obchodník s deštěm. Tyto skladby a řadu dalších návštěvníci koncertů v rámci turné uslyší. Série koncertů totiž podporuje prodej nového alba Poločas, výběru největších hitů kapely. Na dramaturgii výběru se podíleli přímo fanoušci, když svými hlasy spolurozhodovali, co na v pořadí sedmé desce skupiny bude. Havířovský koncert byl už téměř tři týdny vyprodaný a podobná je situace i jinde. Někteří pořadatelé dokonce pro velký zájem přidávají ještě odpolední vystoupení.

"Koncert jsme nakonec přidali i v Ostravě. Sál Divadla Petra Bezruče byl vyprodaný a nebylo možné udělat ještě jeden koncert. Proto se do Ostravy vrátíme ještě v prosinci," vysvětlila manažerka kapely Zuzana Jarošová. Jako předkapelu si Kryštof zvolil skupinu Niceland, která zvítězila v soutěži Coca Cola Popstar. Kromě stabilních členů Kryštofa budou na turné vystupovat i dvě houslistky z řad studentek ostravské Janáčkovy konzervatoře. Oproti loňskému turné v halách má být šňůra v kamenných divadlech podstatně komornější. "Je to touha po něčem novém," řekl dříve zpěvák Richard Krajčo.

Dodal, že skupina letos nechtěla uspořádat velkolepou show v halách. "Zvolili jsme cestu komornější, a vlastně taky osobnější. Bude to kombinace hudby a slova," vysvětlil. Celý program prvního koncertu turné byl akustický. "Až na několik písniček, které jsme zaranžovali s elektrickou kytarou," uvedl Krajčo. Skladby podle něj jsou jiné než na deskách. "Komornější a vyniknou na nich jiné věci," dodal. Prostor dostaly i nejčerstvější novinky, jako skladby Iluze, Atentát a Plán.